Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2/3 örökséggel tényleg nem...

2/3 örökséggel tényleg nem jár nekem semmi? Lehet olyan, hogy (550000 ft-os lakásérték) nemhogy ki nem vihetem a lakásból a saját ingóságaimat, de még be sem tehetem a lábam az ajtón, mivel nem oda vagyok bejelentve, csak a testvérem?

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a lakásba való bejelentkezés mondja meg, hogy jogod van-e a lakáshoz, hanem a tulajdonrészed! Menj be a földhivatalhoz, és kérd ki a lakásról a tulajdoni lapot (ez pénzbe kerül!), és ha rajta van a neved, mint tulajdonos, vagy örökös, és az is, hogy hányad részbe, akkor azzal tudod már bizonyítani, hogy a lakáshoz, neked is van közöd, és tudsz akár ügyvédet is fogadni, hogy érvényesítsd a neked járó örökséget, vagy vagy tulajdonrészt.
2015. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fiamnak van az egyik városban egy saját tulajdonú lakása. Nincs a saját tulajdonú lakásába bejelentkezve, mert egy másik városban él a barátnőjével, oda van állandó lakcímre bejelentkezve. A fiam a tulajdonosi viszonyát úgy tudja igazolni, ha a földhivatalból kikéri a lakás tulajdoni lapját.
2015. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Múlt héten volt a hagyatékink anyám után.Hárman vagyunk testvérek,az egyik súlyos,daganatos beteg,ezért a temetésre ami 300 000Ft.-ba került,csak 30 000 ft-ot tudott adni.Ezért mondott le az én javamra,hogy kompenzálja tartozását.A másik testvérem aki vele lakott(a család fekete báránya,nem részletezem)anyámon élősködött,és hogy legalább hasznát tudjuk venni,mivel mindketten dolgozunk,ápolási díjon volt,hogy legalább ennyi pénze legyen.Ő nem adott egy forintot sem,ígérte,hogy majd ha elmegy dolgozni fizet,csak sajnos az a baj,hogy 2-3 hónap után 53 évesen megunja,nem viseli a főnök kritikát.Éveken át minden hétvégén mi főztünk,s minden egyéb segítséget megkaptak tőlünk anyámmal,akivel az utóbbi években megromlott a kapcsolata,mindig veszekedtek aminek következtében lelkiállapota nagyon leromlott,már ott tartott,hogy anyám nem akarta,hogy bejöjjön velünk a kórházba nagy betegségében.(Amputált láb,szívbetegség,tüdődaganat.)8 hónapja meghalt,a hagyatéki most volt,mert a tartozása miatt elcsúszott.Ez a tartozása még ez év novemberben jár le amit minimálbérünkből fizetjük a férjemmel az,hogy pár éve elvittük mofettaszanatóriumba,hogy legalább a másik lába megmaradjon.Erre kölcsönt kellett felvenni a nevére.Ebből még van 180000 Ft.A lakásban,minthogy az előzőkben írtam mivel dolgozunk,így mamának 9 éve bekötöttük a gázfűtést,sajnos a nevére annak ellenére,hogy mi fizettük.Vettünk neki mosógépet,mikrosütőt,mosógépet,centrifugával,neki adtam a jó állapotú ágyamat,apróbb dolgokat,mint pirítós sütőt,ruhaszárító állvány,stb.és ugye minden ingóságot bátyám élvez.Ezzel nem islett volna baj,ha megtudtunk volna egyezni abban,hogy felajánlottam neki,mivel két felnőtt gyermeke után soha nem fizetett gyerektartást,nagy összegű vodafon elmaradásai vannak évek óta,és amiről még nem tudunk elmegy dolgozni,nevemre íratjuk a lakást,és havonta 20-30-40 ezer Ft-al letörleszti,így nem kerül dolgai miatt végrehajtás alá.Összesen 750000Ft tartozást számoltunk neki,mivel sok adósságát inkább nélkülöztünk férjemmel,kifizettük.Első tárgyaláson a közjegyző még tetszett is,mert próbált a lelkére beszélni.Ezen sokallotta a tartozását amit 600000 Ft-ra engedtem.Elnapolták 30 napra.A mostanin viszont a Közjegyző végigmosolyogva neki adott igazat.Őt nem érdekelte a mi helyzetünk,kiszámolt összesen temetési költségtől a hitel fizetésig a bátyámnak 180000Fttartozást havonta 10 000Ft postai utalással.Miután megkérdeztem,akkor mi előnyöm származik ebből,hogy két harmad tulajdon az enyém,és szeretném hazavinni a saját dolgaimat amit leírtam,és leszedem az én konvektoromat is,azt a választ kaptam ismétlem vigyorogva,hogy semmi jogom hozzá,még annyi sem,hogy bemenjek a lakásba,mivel ő a birtokos.Tulajdonképpen még adta alá a lovat.Mehetek Bíróságra,de számolnom kell azzal,hogy nekem az sokba kerül mivel tudja,hogy nincs pénzünk.Gondolják mit éltünk át amikor elégedett vigyor ült az arcukon? Beleértve,hogy mivel közmunkán van("festő" szakmával) úgysem tudok több pénzt követelni tőle.Lelkileg is nagyon megviselt,mert amikor már nekem több volt kettőnél,bizony megkérdeztem tőle,hogy nincs lelkiismeretfurdalása azok után amit tettünk érte,mert még a koszorúra is az ő neve lett először írva,és nem jár ki a temetőre.A válasza: Nem,és ne személyeskedjek.Mondanom sem kell,hogy a fél falunak az ő igazát zengi,de ezzel nem akarunk foglalkozni,mert minket is ismernek,és őt is.Nagyon tanácstalanok vagyunk.El kell könyvelnem ezt a megalázó helyzetet,vagy érdemes lenne harcolni? Köszönöm előre is a válaszokat.
2015. máj. 6. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Most akkor ki a tulajdonos? A tulajdoni lapon kinek a neve szerepel?

Amúgy nem az számít, hogy ki a tulajdonos, hanem, hogy kinek van lakáshasználati joga. (A bejelentett lakcím semmit nem jelent, köze sincs az egészhez.) Te önhatalmúlag nem lakoltathatsz ki onnan senkit, alapvetően belépni sincs jogod, de mehetsz bíróságra, hogy rendezzék a helyzetet. Itt még az is bonyodalmat jelent, hogy csak részben a tiéd az ingatlan. Természetesen végül a bíróság a te javadra fog dönteni, hiszen többségi tulajdonod van (ha tényleg van).

2015. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy segíteni ugyan nem tudok, de a helyzet érdekelne.

Ez a második alkalmi közjegyző, ez ugyanaz, mint az első alkalommali?

Tényleg fizetni kellene a fellebbezésre?


A közjegyző -vagy a hivatalából valaki- kell,hogy leltárt készítsen a lakásban talált dolgokról.Ha azokra megvan a blokk, vagy esetleg kártyára lett véve, akkor igazolni lehet,hogy igazából kié; szerintem.

2015. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A tulajdonlapon anyám szerepel.Nem akarnám kitenni persze a testvéremet(viselkedése miatt megérdemelné,de ezt nem tenném),csak ahogy írtam az okot a nevemre írattam volna,és tartozását aprajánként kifizette volna,és nem tenné rá a kezét a végrehajtó talán.A másik kérdésre a válasz,hogy igen ugyan az a közjegyzőnél voltunk.
2015. máj. 7. 08:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném kérdezni,hogy mivel határidőre(közjegyző által meghatározott tartozását felém) nem postázta ezt a havi 10 000ft-ot,mi a teendő,hova kell jelentenem?és részemről lesz-e anyagi vonzata?
2015. máj. 15. 10:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ott lehet a helyzet kulcsa,hogy mitől változott meg a közjegyző.

Lehet valami a háttérben, amiről nem tudunk, és lehet,hogy te sem.

2015. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!