Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tőzsdézéssel megkeresett...

A tőzsdézéssel megkeresett pénzemmel el kell számolnom? (adóbevallás vagy valami más úton)

Figyelt kérdés
én úgy gondolom, hogy mivel kockázatot vállalok ezzel, az itt megkeresett haszon kizárólag engem illet, de mivel nagy pénzügyi potencia van ebben, az állam bácsinak érdeke lehet valamilyen "különadó" vagy az isten tudja, hogy mit kitalálni...szóval adott a kérdés: a tőzsdén megkeresett pénzemmel kell csinálnom valamit, hogy minden hivatalos és legális legyen? vagy csak az enyém és kész?

2015. máj. 22. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul gondolod. hogy milyen 'kockazatot' vallalsz, az tisztan a te dolgod, az allam a JOVEDELEM alapjan veti ki az adot. A te logikaddal minden uzleti jovedelem adomentes lenne, hiszen kockazat van minden uzletben, ha'


16%-os ado terheli a hozamot, mellesleg

2015. máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem...és nekem külön kell valamit csinálnom a pénzzel, vagy a 16% automatikusan levonásra kerül?
2015. máj. 22. 07:59
 3/6 anonim válasza:
16% személyi jövedelem adó terhel minden nemű jövedelmet. ez alól kivétel az olyan pénz amiből levonták előtte az adót. pl ha nyersz a lottón, az a tied és kész :D Ha máshonnan van pénzed, tőzsde, vállalkozás, akkor hogyha nem akarod hogy a merkúr kommandó berugja az ajtódat, ki kell csengetni azt a 16% adót a navnak. Mondjuk az adóbevallást 20-án már fel kellett volna adni, szóval te most adócsaló lettél
2015. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem, ez az egész tőzsdézés még teljesen friss, ezért kérdezek még az elején, nehogy gond legyen belőle
2015. máj. 22. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelemként kell bevallani.
2015. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell félned, nem lesz pénzed a tőzsdézésből kezdőként, tehát NO PARA :)


A vállalkozok, befektetők, a mai világban a munkavállalók is kockázatot vállalnak = véleményed szerint nekik sem kell adózni???

2015. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!