Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypalról felvilágosítanátok?

Paypalról felvilágosítanátok?

Figyelt kérdés

Most ez úgy megy, hogy létrehozok egy paypalt

ráutalok pénzt és paypal számot adok meg és arról veszik le a pénzt?


Most jutottam oda, hogy végre legyen paypalom csak nem tudom, hogy is megy ez élesben...


Pl: több pénzt nem tudnak bankkártyáról leszedni mint amennyit én a paypalba teszek? (pl kártyán van 20e paypalba 5ezer akkor nem 25e a max hanem 5 amit levonhatnak ugye? (és minuszba se kerülhetek ugye szla mondjuk 30e levenne)


Illetve, hogy megy ez a forintról $rrá váltás?

otp kártyám van



Ha esetleg magyarázat mellé linkeket is tudnátok adni megköszönném

(nekem is működik a google csak mivel 2000 ilyen oldalból ki tudja melyik a legjobb vagy pontosabb)



2015. máj. 23. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

csinálsz egy paypal fiókot és hozzákötöd a bankszámládat, majd esetleg a bankkártyádat illetve először ahhoz hogy megbizonyosodjanak, hogy nem kamu paypal regisztráció, ráutalnak talán pár száz forintot a számládra vagy hasonló, már régen csináltam.


Lesz egy rendes paypal egyenleged és a saját deviza rátáján váltja, szerintem kb. mint a bankok olyan árfolyamon, tehát mondjuk te akarsz valamit paypallal fizetni mondjuk 10 EUR értékben, akkor a bankból a forintszámládról átutalsz annyi FORINTOT amennyi a 10 EUR kb és akkor a paypal számládon megjelenik az összeg EUR-ban.


Nyilván nem lehet fillérre pontosan kiszámolni, hogy pont 10 EUR legyen ezért picit több forintot utalsz.



Úgy kell átutalni a netbankodból, hogy a paypal fiókodban lesz egy saját egyedi kódod, mondjuk: YD3KD5KWSD12

és ezt megadod a közlemény rovatában amikor a paypalnak átutalod, és ő ebből tudja, hogy a te számládra kell tegye az összeget amit utalsz magadnak.

2015. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most olvastam, hogy lehet olyat is, hogy nincs hozzá rendelve a kártya hanem kártyáról utalok szerintem ez így jobban hangzana nem?


Szal csak addig költök amíg van rajta pénz, nem?

Attól, félek ne hogy véletlen többet vonjon le mint kéne

(bár mindig felveszem a pénzt de ha 5ezrest rajta hagynék ne 10e vonjon le)


Illetve a paypal ingyenes ugye? vagy vonnak le mondjuk évi 200 forintot, hogy van?

2015. máj. 24. 10:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ingyenes, és nem tudnak márt vagy többet levonni, csak annyit amennyit te jóváhagysz. A paypalra pénzt tölteni nem érdemes, csak add hozzá a bankkártyád és utána már lehet vele fizetni bármikor. Ez a legjobb módszer.
2015. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!