Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az étteremben ahol fizető...

Az étteremben ahol fizető mappát adnak és nincs kisebb pénzem a visszajárót kérjem el?

Figyelt kérdés

Elég ciki volt egy helyen, ahol így kellett fizetnem 1100 Ft volt amit fogyasztottunk és 2000-em volt.Nem akartam 900 Ft borravalót adni.Diák vagyok és nagyon kivan számolva a pénzem.

Mások hogy oldják meg?

Olyan hülyén nézett a pincér ,mintha ufó lennék :(



2015. máj. 28. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában berakod a pénzt, és amikor jön a fizető pincér akkor pontosan visszaad, te pedig a borravalóra szánt összeget visszarakod a mappára és mehetsz. De ha ott a pincér, akkor mondhatod is, hogy mennyiből kérsz vissza.
2015. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

"Diák vagyok és nagyon kivan számolva a pénzem. "


Ez esetben ne járj étterembe.


Vagy ha 2000 Ft-os bankjegyed van, és 1100 amit fizetsz, akkor kérd a visszajárót. Ennyi. Nem haragszanak meg.

2015. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Etteremben ha pincer hozza ki a kajat/italt, illik 10-20%-nyi borravalot adni, ha nem szamoltak fel "szervizdijat". Esetedben annyit kellett volna mondani, hogy 1300-bol kernek vissza.


Amugy nem tudom elkepzelni, hogy mit fogyaszthattaTOK 1100-ert etteremben, ittatok ket kolat? :D


Ha csoro vagy, szerintem se jarj etterembe, kajat talalsz kifozdeben, piat kapsz teszkoban, egyikben sem kell borravalot hagyni.

2015. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Kispénzű ember nem igazán szokott olyan étterembe járni, ahol "fizető mappás" rendszer van!
2015. máj. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Baján lakom és BP-re mentünk, mert kicsit kiakartunk kapcsolódni.

Egyébként 2 kávét és két narancsot fogyasztottunk.

Nem vagyok ismerős BP-en örültünk,hogy volt olyan hely ahol ezres körül kijöttünk.A hely VI. -ker.-be. volt és nem volt egy nagy szám.

Egy kávé automatánál jobban jártunk volna,már ln is tudom.

Nem a kávéra sajnáltam a pénzt ,hanem a borravalóra!!!

2015. máj. 28. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1100 forintra azért nem szoktunk 900 borravalót adni, az már nagyon erős túlzás...

Engem egyébként a hideg ráz ki ettől a "mappától", viccen kívül rászólok a pincérre, hogy ezt tüntesse le a szemem elől, és a számlát a kezembe adja. Mondjuk én ilyen rigolyás vagyok.

2015. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha tudom, hogy ilyen helyre megyek, akkor előtte gondoskodom arról, hogy mindenféle címletben legyen pénzem. Alapból a bankautomatából is csak 9000-re végződő összeget veszek ki, és lehetőség szerint mindenhol az indokoltnál eggyel nagyobb címlettel fizetek.

De persze így is megesik, hogy az ember benézi a dolgot. Legyints rá, ez van. Hidd el, nem te vagy az első, aki így járt, és nem is az utolsó :)

2015. máj. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

"akkor előtte gondoskodom arról, hogy mindenféle címletben legyen pénzem."


Miert, nincs szad, hogy visszakerj belole? Vagy csak egyszeruen gyava vagy?

2015. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4%

"Nem a kávéra sajnáltam a pénzt ,hanem a borravalóra!!"


Akkor valóban a kávéautomata való neked...

2015. máj. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdeklődnék, hogy a 10% borravalót ki találta ki?!

Ha 15 000 ft-ért fogyasztok egy étteremben, nem fogok 1500 ft borravalót adni még!

2015. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!