Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » PayPal-ról lehet Euro-ban...

PayPal-ról lehet Euro-ban pénzt kivenni vagy csak Forintban?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2015. máj. 28. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
PayPal-ről olyan valutában veszed ki, amiben rajta van, legfeljebb a saját bankod átváltja, ha nincs olyan számlád, csak forintos.
2015. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, csak forint alapú számlát lehet paypal-hez kapcsolni Magyarországról, euróban nem veheted fel.
2015. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első: az vásárlás, nem kivét! Kivenni csak abban a pénznemben lehet, amilyen a számla.
2015. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
#3 ezt mondom én is, ha van Euros folyószámlája, akkor kiveheti euroban. Nem a paypalen múlik, hanem a banknál vezetett számlán.
2015. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha a Paypal-hoz be van állítva egy forintos számla,így regisztráltam.

Viszont nyitottam egy Euro-s számlát,mert Euroban szeretném kivenni a bejövő pénzt,akkor csak töröljem ki az eredetileg megadott számlát és adjam meg az Euro-sat helyette?

2015. máj. 28. 12:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyar bank ügyfeleként nem veheti ki euróban akkor sem, ha van devizaszámlája. Mégpedig azért, mert a Paypal a magyar Unicredit bankos számlájáról utalja át a withdrawolt pénzt. Tehát a magyar GIRO átutalási rendszeren belül. Az egész egy belföldi forint átutalás, nem lehet cifrázni vele. Ha euróban akarod, akkor másik ország bankjának ügyfeleként teheted csak meg, például Szlovákiában.

Ez az egész teljesen érthető a Paypal részéről, hiszen mindig az adott országban vezetett bankszámlájukról utalják a pénzt ugyanazon ország polgárainak. Például magyar ügyfélnek magyar Unicreditből. Ez sokkal olcsóbb, mint egy nemzetközi átutalás.

2015. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2015. máj. 28. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!