Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell előre utalni pénzt?

Hogyan kell előre utalni pénzt?

Figyelt kérdés

Nincs bankszámlaszámom, vaterán vásároltam egy terméket és előre utalással kell fizetni.

Annyit kell csak csinálni, hogy amit kiküldött nekem az eladó E-mailben bankszámlaszámot (ez van az oldalán is), azt leírom egy papírra meg a kedvezményezett nevét, illetve az én azonosítóimat aztán ezt leadom mondjuk az OTP-bankban, hogy erre szeretnék utalni X összeget?

Vagy hogy működik ez?



2015. jún. 1. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs bankszámlaszámod, akkor "befizetést" tudsz végrehajtani, ami valóban annyiból áll, hogy bemész egy OTP-s fiókba, és megmondod, hogy melyik számlára (számlaszám + név) mennyi összeget szeretnél befizetni, a többit intézi a banki munkatárs. Ez az eladónál ugyan úgy fog megjelenni, mintha "utaltad" volna, szóval az elnevezésbeli különbség ne zavarjon meg.

A művelet maga díjmentes, de csak a számlavezető bankban (adott esetben bármelyik OTP fiókban, ha a célszámla OTP-s) tudod megtenni, más bank fiókjában nem.

( Hogy melyik bankhoz tartozik egy számlaszám, azt kiderítheted például itt: [link] )

2015. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon rendes vagy! :) Hogyan tudnám megköszönni? :)
2015. jún. 1. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!