Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örülnétek neki, ha a Kaufland...

Örülnétek neki, ha a Kaufland meghonosodna Magyarországra?

Figyelt kérdés
Ez egy hipermarket diszkont. Van már olyan blog a neten, ami a hazai népszerűsítését kezdeményezi. A hét bezárt Tesco hipermarketet átvehetné. A beszállítás könnyű lenne, mert néhány környező országban (Szlovákia, Horvátország, Románia) van Kaufland.

#Magyarország #meghonosodás #13 bezárt Tesco
2015. jún. 5. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp örülnék, mert minél több konkurencia van, a vásárlónak annál jobb. Ráadásul én szeretem a német élelmiszerláncokat, tehát már csak ezért is örülnék neki.


Az már más kérdés, hogy szerintem ma Magyarországon betörni az élelmiszer kiskereskedelembe nem igazán jövedelmező. Egekbe emelt irreális adók, vasárnapi zárvatartás, magyarok amúgy is gyenge vásárlóereje... Szerintem egy ideig most nem jön senki hozzánk.

2015. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ó istenem, már megint te....


Szerinted azok a bezárt boltok azért zártak be, mert Tescoc vagy azért, mert pocsék helyen voltak?


ha utóbbi akkor ugyan miért menne ott egy másik bolt?


Szerencsére a kauflandnak több esze van...

2015. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy pocsék helyen voltak ezek a Tesco üzletek, hanem inkább kevésbé voltak nyereségesek.
2015. jún. 10. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Oké, akkor ahol nem érte meg Tescot üzemeltetni oda minek költözne be egy új cégcsoport?
2015. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már az adókat csökkenti a kormány, Én úgy hallottam, szóval nő az esély arra, hogy új cég honosodjon meg. A vasárnapi zárva tartás más kérdés, mert Németországban és Ausztriában is ugyan ez van.


Jó lenne, ha egy alacsony árakkal rendelkező hipermarket (úgynevezett diszkont hipermarket) lenne a magyar piacon. A Kaufland is pont ilyen.

2015. jún. 23. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Eltelt egy kis idő, és már nincs vasárnapi zárvatartás.


Az adók is kedvezőek annak, aki munkahelyet teretm az országban. A munkaerő is olcsó, ezért jön ide sok külföldi cég.


Mi Romániába, Nagyváradra járunk Kauflandba. Ha olyan árakon jönne be, ahogy ott kint vásárolok, akkor nagyon megérné. Sok mindent árul, de lényegesen olcsóbb, mint egy Tesco, Spar, CBA, stb.

70-90 ft körül már veszel egy csomag száraztésztát, 60-70 ft-ért egy csomag fűszert, de húsok, tejtermékek, édességek,és sok egyéb is olcsóbb, mint itthon.

Arról nem beszélve, hogy rengeteg olyan dolgot árul, ami itthon nincs.

Ezt márkákra is értem, tehát számunkra új márkájú üdítőital például, de vannak olyan termékek is, amikre nem is tudok magyar szót, mert itthon még sosem láttam.

2016. júl. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A kaufland tényleg nagyon olcsó üzlet, hisz szinte mindig sok akció van és szinte több min fél áron adják. Pl: Cini-minis 3,19 -> 1,49
2017. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!