Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ingatlan, de két tulajdono...

Egy ingatlan, de két tulajdonossal, kit milyen javítási, felújítási költség terhel és mikor?

Figyelt kérdés

Lenne egy kertes ház, 2 szoba 1 konyha 1 fürdővel,

Az egyik fele az én nevemen van, a másik fele nagypapám(elhunyt) lányáén, aki örökölte, nos ő nem lakik velem, én lakom benne és a nagymamám, a lánynak fizetek havonta 20.000 ft ot hogy használhassam az ő részét ( 1 szoba) de a tetőt lassan meg kellene csináltatni mert ázik be korhad el stb több mint 100 éves vályogház , törvényesen kérhetem e hogy a tető felújításba szálljon bele ? fele fele arányban?mert mivel nem itt lakik nem érdeke hogy meglegyen csinálva mindig a nincs pénz szövegel jön, de az ő tulajdona a ház egyik fele, kit lehet ilyenkor megkérdezni ? mert oké szobafestést azt nekem kell állni én használom, de a tető már más tészta. kihez lehet ilyenkor fordulni ha nem akar fizetni ? vagy ha megcsináltatom az egész tetőt saját részből hogy tudom követelni tőle ??



2015. jún. 15. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, a tető az közös költség kellene legyen


beszélj egy ügyvéddel, ha nem juttok közös nevezőre

2015. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudod kényszeríteni rá ha nincs pénze. Mellesleg én sem költenék egy olyan házra,amiben más lakik, és a közeljövőben úgysem látok belőle pénzt. Azért az a 20.000 ft az semmit. Egy tetőt nem fognak felújítani, minden ács egyből le akarja majd cserélni, és az 1,5-2 milla.
2015. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
csak duma hogy nincs pénze, már vett részletre másik lakást is, csak nekem mondja hogy nincs hát mit neem érteni . :D
2015. jún. 20. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!