Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem tudjuk utolérni a...

Miért nem tudjuk utolérni a nyugat-európai országok életszínvonalát? A múlt, a jelen vagy mindkettő miatt?

Figyelt kérdés
Mi a baj pontosan velünk vagy pl. a balkáni országokkal? Fel tudná egyáltalán bármiféle vezetés virágoztatni ezt a országot (elméletben!) vagy reménytelen a helyzet? Laikusként kérdezem, tehát megköszönném ha nem kioktatást kapnék, hanem lényegre törő, ésszerű választ.

2015. jún. 18. 22:39
1 2
 1/15 Küszöbmajom válasza:
65%
Szerintem ehhez olyan kormányokra van szükség, amelyek a kutatás-fejlesztés területét támogatják évtizedeken át. Összeszerelő üzemekben dolgozó sormunkások soha nem visznek sikerre egy országot. Ha az eszünkre hagyatkozunk, akkor viszont eredményeket érhetünk el. Internetes szolgáltatásokkal, szoftverfejlesztésekkel, orvosi segédeszközök fejlesztésével sok pénzt kereshetnének az emberek és az ország, mivel ezekhez elsősorban szürkeállomány és csak másodsorban pénz szükséges
2015. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Azért mert kelet európai ország vagyunk, kelet európai életszínvonallal. A 20. század elején is hasonló különbségek voltak köztünk meg pl Ausztria között életszínvonalban.


Hogy miért élnek jobban pl az osztrákok miközben a fejlett világ része vagyunk mi is?


Nagyon egyszerű a válasz : mert ők annyira tartják magukat, meg a munkásaikat. Mi meg annyira tartjuk őket hogy annyi pénzt adunk nekik amennyiből megélni se lehet.


Elég megnézni hol van igazi nyugati életszínvonal a világon : angol meg német nyelvterületen. Nem véletlenül. Az árják neve nem véletlenül árja. Intelligensebbek mint pl mi. Ezért azt is sikerült felfogniuk hogy pl a melósnak is kell annyi bért adni hogy meg tudjon élni mert különben bele fogja verni a f***át a munkájába, ahogy láthatjuk pl milyen munkamorál van nálunk.

2015. jún. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Longa György válasza:
Az elöttem szóló jól mondta.Ha mindenki sokat dolgozik, sokat keres sokat adózik sok járulékot fizet sokat vásárol stb...magas lesz az életszinvonal.De a külföldi gyárak nem fizetnek akár mennyit is dolgozol.Ki viszik a hasznot az országból.Olyan kormány kellene amelyik az össz népesség helyzetét javítaná.
2015. jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 TamásTóth ***** válasza:

Az elöttem szólók nem jól mondják.


Minden az ország termelékenységétől függ. (egyszerüen fogalmazva a GDP-től)


Mivel M.O termelékenysége jóval elmarad Ausztriától (kb 55-60%-a lehet) Ezért job ott az élet.


Hogy miért roszabb a termelékenységünk:


Magasabb adók, járulékok, iparági adók, magasabb anyagköltség (lehet ez is), magasabb kamatok a tőken (hitelen és részvényesin egyaránt) Innováció hiánya, technologiai lemaradás. Meg persze az állami cselekedetek kiszámíthatatlansága. (Nem tudhatod, hogy holnap nem vetnek-e ki rád különadót, akkor meg annyi volt a számításaidnak)



Az, hogy elérjük-e valaha az ő szinvonalukat, az attól függ, hogy tudunk-e többel növekedni, mint ők. Ebben az évben kb 3% volt M.O GDP növekedése (az okokat most ne firtassuk) Auszriának kb 1% azt hiszem. Olvastam egy cikkben nemrég, hogy ha minden évben 2%-kal TÖBBEL növekedünk, mint Ausztria, akkor 40-50 év múlva elérjük az osztrák életszinvonalat.


Tehát a lényeg:


A gazdaság termelékenységétől függ az életszinvonal (a bérek) és nem fordítva. Nem azért jó a gazdaság Ausztriában, mert magasak a bérek, hanem azért magasak a bérek, mert jó a gazdaságuk.

2015. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Több dolog miatt. Egyrészt volt 50 évünk a szocializmusban, ami séf fiú álma, mert mindenki egyenlő, és dolgozni nem kell. Nem is fejlődött az ország.


A másik probléma pedig a túlzottan nagy szociális háló. Ameddig mindenkinek minden alanyi jogon JÁR! és több pénzt össze tudnak szedni munka nélkül az emberek segélyekből, mint a minimálbér, addig miért dolgoznának? Amíg az ellátás JÁR, a nyugdíj szociális alapon JÁR, a segííly JÁR, addig az ország 20% tartja el a másik 80%-ot.


A harmadik probléma pedig a mindent átszövő korrupció, és a gazdasági környezet kiszámíthatatlansága.

2015. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, a segélyesek se tudnának mind elhelyezkedni nálunk,nem? Úgy értem nincsen annyi munkahely az országban. Vagy tévedésben vagyok?

2015. jún. 19. 10:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha el akarnának helyezkedni, akkor el tudnának. Minél többen dolgoznak, annál több munkahely is lesz, mivel annál többet lehet fogyasztásra költeni, így annál többet kell termelni/szolgáltatni.
2015. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A másik probléma pedig a túlzottan nagy szociális háló."


Érdekes módon Ausztriában sokkal erősebb a szociális háló, és te azt mondod hogy nálunk túlzottan erős? Magadnál vagy?



Egyéb ként rohadt érdekes hogy egész Kelet-Európában mindenhol rossz a termelékenység...nekem kicsit meseszagú ez..


mindenhol rossz a gazdasági környezet meg az adók meg minden de véletlenül pont a keleti blokk országait sújtja ez a leginkább....micsoda véletlen!!


a centrumországokban meg minden flottul megy, termelékenység is nagy..


Ausztrália mitől termelékenyebb a 17 dolláros minimálbérével?


az aussiek ügyesebben vezetnek buszt, ügyesebben vakolnak, ügyesebben festenek a festők...vicci.

2015. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 TamásTóth ***** válasza:

Hinta olvasgassál:


[link]


[link]


Igazából cask azt nem értem, hogy már kb 5 kérdésnél leírtam, hogy naivan és bután gondolkozol a gazdaságról és meg is magyaráztam neked pár dolgot még is ugyanazt a dumát nyomod minden kérdés alá.

2015. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

értem. tehát a szegény országokban minden szar, a centrumországokban meg minden jó.


a magyar mekisfiú munkája meg azért ér nettó 230 eurót mert ő ötször kevesebbet termel mint az osztrák mekis.

2015. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!