Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebayen Kínából rendelnék egy...

Ebayen Kínából rendelnék egy 20 ezer forintos terméket. Hogy tudom elkerülni azt hogy vámot keljen fizetni?

Figyelt kérdés
Kis méretű és könnyű csomag. Volt már olyan hogy 10 ezerért rendeltem, és az eladó ráírt 2$-t. Nem kellett vámot fizetnem. Ha írok az eladónak, ő mit tud tenni?

2015. jún. 21. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Ajándékként adja fel.
2015. jún. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándékként feladás kb semmit nem ér, a vámosok akkor is megállapíthatnak áfa és vám fizetési kötelezettséget, ha meghaladja az értékhatárt, és mivel ilyenkor számla sincs, így azt becsülik. Ha mondjuk rendelsz egy mobiltelefont, az eladó hiába fog 2$-t ráírni, vagy "gift"-et, a vámon valószínűleg fel fog akadni, és ilyenkor kérik, hogy küld be a fizetési bizonylatot, hogy mennyit adtál érte, ami már valószínűleg nem 2$ lesz.


Ez leginkább szerencse kérdése, rengeteg mindent rendeltünk ebay-ről, van úgy, hogy ugyanaz a termék 2 embernek átjött a 3.-nak vámot kellett rá fizetnie. Ahogy észrevettem a csomag mérete elég erősen befolyásolja azt, hogy észreveszik e, és az elektromos dolgokra jobban utaznak.

2015. jún. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi hogy leírtad a tapasztalatod :)
2015. jún. 22. 08:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként nem a vám fogja megdobni a fizetendőt, hanem az áfa.
2015. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!