Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem vettem jegyet a buszon....

Won123 kérdése:

Nem vettem jegyet a buszon. Megbüntettek 8000ft-ra. Ilyen esetekben is érvényes a 15 napon belüli 1300ft-os pótdíj fizetés?

Figyelt kérdés

2015. jún. 22. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az 1300 Ft nem pótdíj, hanem bemutatási díj.


"A pótdíj helyett 1.300 Ft összegű bemutatási díjat fizet az az utas, aki az utazáskor már korábban megváltott, az adott utazásra jogosító jeggyel, bérlettel vagy egyéb utazási igazolvánnyal, illetve kedvezményre jogosító igazolvánnyal, igazolással stb. rendelkezik, de azt az utazás alkalmával az ellenőrzéskor felmutatni nem tudja, feltéve, hogy ha azt utólag,az utazás napjától számított 15 napon belül a szolgáltató által előírt módon és helyen bemutatja. Bemutatási díj esetén is meg kell fizetni a még meg nem fizetett menetdíjat."


Tehát, ez a kisebb díj akkor van, ha az elővételben vett jegyed, bérleted stb., például, otthon felejtetted, de van, csak nemvolt nálad és így utólag mutatod be.


Neked csak nőhet, mert "További 12.000 Ft pótdíjat kell fizetni annak az utasnak, aki a meghatározott fizetési kötelezettségének 30 napon belül nem tesz eleget."

2015. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszi
2015. jún. 22. 12:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk szemtanúval be tudom bizonyítani,hogy vettem jegyet?
2015. jún. 23. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!