Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliából postázás Nevadába? Ár?

Angliából postázás Nevadába? Ár?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerülhet? Mennyit kérjek el? Ebay-on adtam el valamit. Fél kiló sincs.

köszi



2015. jún. 23. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel azt akarod mondani, hogy nem tudod használni a Royal Mail díjkalkulátorát? Segítek is neked: small packetként kell feladni, akkor a legolcsóbb.
2015. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De megnéztem és láttam is az árat. 13 font környékén. Csak biztosra akartam menni. Úgy is fel lehet adni hogy nem én fizetem hanem aki megkapja? Ez lenne a legegyszerűbb.
2015. jún. 23. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, a feladáskor neked kell fizetned. De ez logikus is, ha eBayen vette akkor előre kifizeti neked a postaköltséget is. Érdemes ajánlva küldeni (signed-for) mert csak akkor bizonyítható, hogy valóban megkapta. Ez azért fontos, mert ha azt állítja később, hogy nem kapta meg, akkor visszakérheti a pénzét. Ezért kell ajánlva küldeni. Akkor védve vagy.
2015. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi. És ha paypal-ra küldi a pénzt és csak akkor tudok majd hozzá is nyúlni ha a tracking numbert elküldöm és Ügye nem kell nagyon sokat várnom a paypalra? Egyből meg kapom postázás után?

Valamint ha már nekem jött ez az üzenet arról hogy ' meg van a pénz.. stb hozzá nyulhatok ha azt az igazoló számot elküldöm' ez után ő má sehogyanse tudja a visszakérni a pénzét ügye? Bocsi csak aggódom mert régebben becsaptak.

meg remélem a pénzből nem vonnak le valami vám adó féleséget..

2015. jún. 23. 22:27
 5/6 anonim ***** válasza:

figyelj ha ennyire bena vagy (mar bocs, de a kommentedbol ugy tunik) akkor a phaszert nem tudod a gugli keresot hasznalni?

millio oldal van, gyonyoru szines, kepes magyarazatokkal, hogy hogyan kell hasznalni ebayt/paypalt

angliaban elsz, gondolom vagod az angolt, megjobb, jutub videok kozott "how ebay works" stb. videokat atnezel es okosabb leszel mint barki


Mikor listazol egy termeket kivalasztod, hogy a postakoltseget te, vagy a vasarlo fizeti. Erdemes a vasarloval fizettetni, mert a kinaiakkal ellentetben nekunk a posta eleg huzos tud lenni (Kinaban ingyen van az eladoknak, hogy a gazdasagot fellenditsek)


A listazasnal kivalasztod, hogy milyen modon adod fel (level, kis csomag, nagy csomag, stb) es a kalkulator megadja az arat, hogy mennyibe fog kerulni.


Szoval feladod a termeket termeszetesen biztositva, mert ha az oceanba esik a csomagod akkor se telefon se penz, neked viszont vissza kell fizetned a vasarlonak a penzet....


A korabbi kerdesedre mar valaszoltam, Paypal a penzed 21 napig vissza fogja tartani ha meg kezdo elado vagy es a vasarloi pozitiv ertekelesid a kutyat nem erdekli, majd ha mar gyakorlott elado leszel, akkor nem fogjak visszatartani a penzed, de az elejen mindig.


A vasarlo csak akkor kovetelheti vissza a penzet, ha a csomagot nem kapta meg vagy a termek serult. Ha van tracking number, akkor tudod bizonyitani, hogy a csomagot megkapta (termeszetesen ezer pukipapirba csomagolod, mert a bizgtonsagos csomagolas a TE felelosseged. Ha rosszul csomagoltad es szallitas kozben torik, akkor buktad a termeket es a penzt is).


Ha nincs tracking number akkor a vasarlod akar le is tagadhatja hogy megkapta a csomagot es visszakovetelheti a penzet. Ezert fontos, hogy legyen rajta tracking szam.


Adot SOHASEM az fizet, aki elad valamit, hanem aki vasarol valamit.


Union belul nincs se vam se ado. Ha te veszel valamit union kivulrol akkor neked kell adot fizetni, neha vamot is, de ha eladsz valamit akkor nincs vam/ado csak az ebay fog levonni meg a paypal fog levonni x % dijat.

2015. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én 21 napot semmiképpsem tudok várni. Inkább le viszem az árát és eladom valami ismerősnek...
2015. jún. 24. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!