Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nálunk miért vannak ilyen...

Nálunk miért vannak ilyen nagy jövedelmi különbségek?

Figyelt kérdés
miért van az hogy pl a takarító 70 ezret kap, a menő programozó meg 400 ezret? SZerintetek ez normális?
2015. jún. 29. 23:01
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség...én nettó 1100 euróért dolgoztam eddig itt. Nem haltam éhen. Jobb mint az otthoni 68 ezer.
2015. jún. 30. 11:01
 32/37 anonim ***** válasza:

Az lehet ember csak egy fejlesztő és egy konyhai munka ne legyen egy kalap alatt ugyan már.Nem ezért tanul ember fia,hogy ennyivel szúrják ki a szemét,lehet aki 1500-t kap elmondom mit csinál,Windowsos rendszergazda aki gépeket telepít és ennyi,na az talán 1500ercsi,és nem használja a nyelvtudását sem vagy alig.

Ez olyan,mintha azt mondod,A8 meg a Suzuki Swift egy kapta fa,elvisz mindkettő és mindkettő kocsi.


Amúgy nem tudom hogy csináltad 1100-ból én ááááá egy hétig se tudnék megélni.

2015. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

bakker, ilyen alapon én is lehetnék olyan...ennyire értek a gépekhez....hú de hülye vagyok akkor hjogy a konyhán vagyok 1100 ért...


úgy éltem meg hogy nővéremmel élek..


egyedül élve is kijönnél a pénzemből.


Nincs autóm, nem bagózom, nem iszom, nem járok étterembe, nem szórakozom ,főzök magamra...


így kijönnék egyedül is. Mondjuk nem egy nagy élet :D

2015. jún. 30. 11:06
 34/37 A kérdező kommentje:

Normális életszínvonalhoz kell 1500 nettó itt szerintem...


hogy megélj egyedül egy normális bérlakásban, egy autó fenntartása se legyen gond és maradjon is hó végére egy kis pénz.

2015. jún. 30. 11:09
 35/37 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 4,5 év szakmai tapasztalattal rendelkező kollégával (leendő kollégával).


Nyáron dolgoztam kint Németországban 2 hónapot, diákmunkának is jó, + nyelvet is fejlesztettem +gyakorlat is kipipálva. Nettó 1800 eurót kerestem úgy, hogy diákmunkára alkalmaztak, mert még nincs a zsebembe a diplomám. Mondták is, hogy ha végzek, akkor örömmel visszavárnak és nem nettó 2500-as fizetésért.


De te mosogató/takaríta vagy mi a fene vagy biztos jobban tudod ezeket, mint én, aki megtapasztalta. Biztos a bankszámla kivonatom nem is igaz, csak beképzeltem magamnak. Sőt a főnök is csak poénkodott a fizetéssel!

2015. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Bruttó fizetésről beszélt, amiből a gatyádat is leadózod Németországban!
2015. jún. 30. 11:32
 37/37 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ő bruttóról beszélt és én elhiszem neked, mert én is tapasztaltam, hogy nagyok az adók, de volt pár ilyen kijelentésed is!


"Németországban meg főleg alacsonyak a bérek. Kizárt hogy te ott 4-5 ezer eurót akassz nettóban. 2000-2500 lesz felsőhangon"


"álmodozz csak 3 ezres fizetésekről"


"Ausztriában biztosan nem fogsz 4-5 ezreket keresni nettóban"


"Ausztriában is rengeteg ITs dolgozik nettó 1500 euró fizetésért"


Én ezek miatt írtam le a Németországos sztorit, hogy cáfoljam, amiket írtál! Németországban 3 év szakmai tapasztalattal már bőven megkeresed a 4 ezer eurót!


Ausztriában sokan elmennek 1500 euróért dolgozni it területen, ez NEM IGAZ! Sok ismerősöm van a sógoroknál és mindegyikük sokkal jobban keres, de ehez hozzá kell tenni még, hogy ezt a fizut nem 12-szer, hanem 14-szer kapják meg! A biztos nem fogsz 4-5 ezret keresni Ausztriában kijelentésedre meg annyit, hogy az ismerőseim közül nem 1 van, aki megkeresi ezt az összeget.


Viszont amit leírtam, az IT területen dolgozó igazi hozzáértőkre vonatkozik, nem az ilyen OKJ-s programozó meg rendszergazda, mert azt elhiszem, hogy az ilyen hozzá nem értő okj-s végzettségű szarul keres

2015. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!