Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen költségekkel járna egy...

Milyen költségekkel járna egy magántulajdonban levő erdős területen házat építeni? Kell-e külön engedély, ha fát vágok ki a saját erdőmből el kell-e számolnom a kivágott fákkal, netán minden kivágott fa után 1-et újra kell ültetnem stb?

Figyelt kérdés

Még nagyon időben vagyok, hogy a saját lakás/ház dolgokon aggódjak, de szeretném minél korábban elkezdeni a körültekintést.

Szeretnék egy 8.000-10.000 m2 területet venni valahol az alföldön, lehetőleg erdős, fás területet, ahol egy "zöld" házat építtetnék otthonul. De nem vagyok teljesen tisztában, hogy milyen kötelezettségeknek kell eleget tennem ahhoz, hogy az a "kis" álom valóra váljon.

Feltudna valaki világosítani (OLYAN AKINEK SZEMÉLYES TAPASZTALATAI VANNAK!!!) ezekről a dolgokról?


Aki a Google a barátod mondattal jönne, az ne írjon!

Olyanokkal szeretnék beszélni akik otthon vannak a témában.



2015. júl. 2. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Épületet csak kivett területre építhetsz.

Erdő, szántó, legelő stb. mezőgazdasági területre nem.

Ha a terület a tulajdoni lap és a hiteles térképmásolat szerint ezek közé tartozik és nincs kivett terület először át kell minősíttetned. Meg kell váltanod a terület az aranykorona értékének megfelelő nem kevés pénzzel.

(ugyanez van halastó és a horgásztónál is).

Ha ez megvan akkor építési engedélyt kell kérned (építésztervező, statikus, szakhatóságok, => ÉTDR).

A tervező tudni fogja mit és hogyan lehet építeni (mekkorát, a telken hová stb.) Általában a terület 0,003%-a beépíthető. Ha több területed van kérheted birtokközpont kialakítását magasabb beépíthetőséggel a "központi" telken viszont a többire nem építhetsz.

Gondoskodnod kell a "közművesítésről" is, vannak rá jó egyedi megoldások, de nem egyszerű odáig eljutni, míg használatbavételit szerzel.


Ha a terület erdő (nem azért mert vannak rajta fák) akkor a hasznosítását (fakivágás) engedélyeztetned kell. (hogy ez miként van nem tudom).

2015. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó!

Nagyon köszönöm az információt! ;)

Hát valóban nem tűnik egyszerű dolognak :D

2015. júl. 5. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Végy 1 tanyát.

Sztem annyi tanya van eladó..

Most adtam el 1et.

2021. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, na mi lett?

Véletlenül találtam ide de kíváncsi lennék.


Annyi minden történt 2015 óta.

2022. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!