Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házasság állampolgárságért?

Házasság állampolgárságért?

Figyelt kérdés
Sürgősen szükségem lenne egy nagyobb összegű készpénzre, és hallottam hogy páran csináltak már ilyet. Tényleg fizetnek ezért? Megéri? Egyáltalán hol lehet ilyesmit meghirdetni? Vagy hogy működik. Tudom, hogy ez nem igazán helyes, sem törvényes, de kétségbeesett vagyok. Egyáltalán nem biztos, hogy valóban ezt akarom, de tudni akarom hogyan működik. Kérlek, ne ítéljetek el!

#házasság #állampolgárság #pénzügy #külföldi házastárs
2015. júl. 10. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én abszolút nem ítéllek el és szerintem ha kellően körültekintő vagy és óvatos akkor megéri belevágni. Külföldi portálokon keresgélj, de szerintem a mostani bevándorlok is fizetnének egy schengeni állampolgárságért.
2015. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

senki nem kap magyar állampolgárságot, csak mert házasodik magyar állampolgárral


3. országbeli max tartózkodási engedélyt kaphat, ha a magyar állampolgár házastársa vállalja, hogy eltartja, biztosítja a lakhatását, fizeti az egészségbiztosítását vagy az egészségügyi ellátását. A báh meg megy a nyakukra elég sűrűn, hogy biztos nem-e csak a tartózkodási engedély a házasság célja

2015. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A magyar állampolgárságot 3 év házasság után lehet igényelni, de a válással jó még éveket várni. Továbbá házasság után célszerű hónapokig együtt élni. Ezzel tisztában vagyok, noha arról nem hallottam, hogy hátrányosan megkülönböztetnének valakit a származása miatt az ilyen ügyekben. Tudom, hogy ez nem egyszerű, de ahogy hallottam egyeseknek bejött. Szóval valakiknek ez megéri, nem?

Az első válaszolónak köszönöm a megértését.

2015. júl. 10. 18:22
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Mennyit kaphatnál egy menekülttől ezért, ha ő csak 3 év múlva kérvényezheti az állampolgárságot?

Mennyiért érné meg? Gondolom nem 1-2 millióért, de még lehet 5-ért sem. Főleg hogy írod, el kell tartani őt, fizetni utána dolgokat. Ha nem fogod fizetni, behajtják?

Én most egy olyan városban lakom, ahol van menekülttábor. Megkeseríti az emberek életét. Kb 2 hete kivonultak az utcára, gyújtogattak, kövekkel dobálták az autókat, buszokat. A nőket megerőszakolják, de náluk ez normális. Ez kell neked? Ezeknek honnan lenne sok pénzük? Ha lenne, nem rohadnának egy zsúfolt táborban.


Van a másik vonal, aki nem ilyen típusú bevándorló, hanem másik országban dolgozik, mint ahogy sok magyar teszi pl. Angliában. De ezeknél nem jellemző, hogy épp magyar állampolgárságot akarnának. Sokkal fejlettebb, nyugati országba vágynak, és azt már elhiszem, hogy egy francia, vagy német, vagy holland állampolgárságért valaki fizetne.


Ha belegondolok, hogy hirtelen nagy szükségem lenne pénzre, és ilyesmiben gondolkoznék, akkor alsó hangon 20 milliót kérnék. Mert biztos nem pár száz ezerre van szükséged, ha egy több éves procedúrára és bűncselekményre vállalkozol. Írod, hogy pár hónapig együtt kéne élni. Az ugye nincs ingyen. Meg 3 évig fizetni utána, amit alap, hogy ő álljon. És ha nem igazi érzelmeken alapul, és tényleg csak pár hónapig élne nálad, akkor 3 év után már lehet semmiféle kapcsolatban nem állnátok, azt sem tudnád, merre jár. Ha közben pár havonta megkeres a hatóság, és ő soha nincs otthon, és te nem tudod megmondani, épp hol találják, akkor nagyon gyanús leszel. Gondolom ezzel gazdasági bűncselekményt követsz el, amit nem lesz nehéz rád bizonyítani. Az ellenkezőjét neked kell bizonyítani. hallottam már olyat, hogy csak ezért csináltak egy csomó utazós közös fotót, de ehhez is sok pénz kell, és nyilván nem mucsaröcsögéig kell elmenni egy szénabála előtt fotózkodni, meg ha elkezdesz fotózkodni és azt facebook-on posztolgatod, nem 1 hónap alatt kéne bizonyítékokat szolgáltatnod.

Ha a végén bebizonoysodik, hogy ez sosem volt valódi házasság, szerintem letöltendő büntetést nem fogsz kapni, de az fix, hogy mehetsz közmunkára, és jó kis pénzbüntetést is kapsz.


Valamint kérdés, hogy mi a munkád. Mert egy ilyen után nem fogsz kapni erkölcsi bizonyítványt. Tudom, ez nem sok embert érdekel, de ma már egy csomó új munkahely kéri a belépő munkavállalótól. Nekem is ki kellett kérnem 5 évvel ezelőtt, és azóta is minden évben meg kell újítani. A munkahelyem ezt fedezi, kb 3000 ft évente, de nem is ez a lényeg. Ha egyszer nem kapom meg, mert valami miatt elítélnek, akkor onnantól munkám sincs. És én nem gyárakban dolgozom (nem kell belemagyarázni semmit, az is tisztességes munka), hanem irodai munkakörben, mert ehhez van szakmám és tapasztalatom, szóval egy ilyen után többé nem kapnék ilyen munkát, mehetnék minimálbérért gürizni 3 műszakba.

Na kifejtettem, miért nem éri meg.

2015. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. Úgy látszik ez nem volt jó ötlet.
2015. júl. 13. 05:08
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
4.-s neked a fidesz jól át mosta az agyad. Ha magyar állampolgárságot kap akkor a szabad munkavállalás és élhet és jegyében bárhol élhet és dolgozhat az unión belül, vagyis nekik teljesen mindegy milyen uniós ország állampolgárságát szerzik meg.
2015. júl. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Na az én agyamat tuti nem mosta át se a fidesz, se más párt, nem igazán állok mellettük, sőt elég sok olyan intézkedést hoztak, amitől nekem csak rosszabb lett.

Pusztán látom azt, mi folyik körülöttem, mit művelnek. Aki szerint az agymosás, az nem találkozik ezekkel a menekültekkel.

2015. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam a dolgon. Magányos vagyok, szeretnék házastársat, de a randizás/párkapcsolat dolgot nem nekem találták ki. Emellett a pénz is jól jönne. Olvastam cikkeket, hogy sokan akarnak schengeni állampolgárságot, sőt még szervezetek is épültek erre. Csak nem tudom, hol kezdjek keresni, vagy hirdetni. Ebben esetleg tudna valaki segíteni?

Amúgy nem gondolom, hogy ennek túl sok köze lenne a menekültügyhöz. A menekültek előtt is voltak ilyen dolgok.

2015. okt. 11. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a közvetítőd! 500 ezertől 2 millióig plusz költségtérítés.

Igenis kifizetik, mert ezzel kapnak tartózkodásit. Ez általában az egy éves díj, aztán ha utána még bármit kell intézni, interjúra menni, stb. akkor lehet további összeget kisajtolni. Természetesen fizetik, amit kell, hiszen rászorulnak.

A rizikó a lebukás, illetve, hogy ők nem feltétlenül akarnak elválni és kergetheted az illetőt, ha te válni szeretnél.

2015. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nos, nincs közvetítőm. Ez feltétlenül szükséges? És ha igen hol lehet ilyet szerezni? A lebukás miatt nem aggódom túlságosan. Úgy gondolom, ha az ember komolyan veszi ki lehet hozni a helyzetből egy valósághű dolgot.
2015. okt. 13. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!