Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan fektetnétek be 3...

Hogyan fektetnétek be 3 millió forintot?

Figyelt kérdés

Tudom nem nagy tőke, de nem fog kelleni a következő 10-20 évben. ahhoz kevés, hogy ingatlant vegyek, arra viszont sajnálnám elvesztegetni, hogy az infláció feleméssze (és a bankban ill. a párnahuzatban is lényegében ez történik vele). Sajnálom, hogy magánszemélyeknek hitelezni lényegében lehetetlen (simán csak nem adják vissza, nem fizetnek rá kamatot sem, és ez ellen a törvény sem véd meg, volt szerencsém tapasztalni egy ismerősömmel), pedig a "kofidiszes" személyi kölcsönök THM-jének a feléért már szívesen kihelyezném :)


Valami használható tipp?


2015. júl. 13. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
hány %-ot kapok a használható tippjeimért?
2015. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Miért, hányat szeretnél 1-es?


Egy zöld kezet kapsz mindenek előtt, ha tényleg jót mondasz. Ha meg hülyeséget, akkor pirosat. Ez az oldal már csak ilyen...

2015. júl. 13. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Állampapír az Államkincstárnál TBSZ-re.
2015. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kösz utolsó, de az a helyzet, hogy ezt ma ebben az országban nem lehet megcsinálni.


Adtam már kölcsön ismerősnek kamatmentesen pénzt, baráti alapon, és soha nem láttam többet egy vasat sem belőle, és esélyem sincsen semmiféle törvényes úton visszaszerezni még töredékét sem. Akkor biztos egy idegentől fogok rendszeresen kamatfizetés címszóval pénzt kapni, mikor a törvény határozottan azok oldalán áll, akik lopnak. Kösz nem, akkor inkább én kérnék kölcsön, és nem adnám meg soha, mert ez a módszer már tudom, hogy bejáratott, és működik.


Azt gondolom, szándékosan ilyenek a törvények. Azt akarják, hogy a bankokotól, és csak a bankoktól kaphasson hitelt az ember, és a bankokba tegye be a megtakarítását mindenki. Úgy lehet infót gyűjteni az emberekről, adóztatni még a megtakarításokat is, és amikor úgy alakul, elsikkasztani a bent levő pénzt (ld. bróker botrányok). Pedig működhetne ez magánszemélyek közt, lényegesen kisebb költségekkel, és nagyságrendekkel rugalmasabban, mint az intézményes "megkárosítáok". Csak hát abból nem tudna hasznot húzni az a pár ember, aki erre születettnek érzi magát, és ráadásul a gazdaságnak is jót tenne, amit meg aztán végképp nem akar manapság a kormányunk. Szóval amíg erre nincs egy működő intézményesített forma, addig kösz, nem adom oda ajándékba a pénzt senkinek. Nekem melózni kellett érte.

2015. júl. 13. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyiss egy TBSZ-t és alakíts ki egy portfóliót ETF-ekből. 10-20 évre ennél nincs jobb megoldás.
2015. júl. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el selfie botokat árulni. Tuti biznisz, a sok bolond viszi mint a cukrot.
2015. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!