Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire lenne nehéz kijutnom...

Mennyire lenne nehéz kijutnom az USA-ba dolgozni úgy, hogy végleg kint maradok?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök végzettségem van, középfokon beszélem az angolt.

Van kint rokonom, apám bátyja állampolgárként él kint a családjával.

Azt mondta, hogy ha szeretnék, akkor hozzájuk költözhetek is kezdésnek.

Szal minden adott, de mi kell ahhoz, hogy ne zavarjanak haza 3 hónap után?



2015. júl. 20. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból DE

1. 1 millió ilyen kérdés volt már, és 1 millió válasz rá

2. Ha annyira fontos lenne, akkor miért a gyakorin kérdezed? Hiszen mint írtam 1 millió ilyen kérdés elhangzott, csak el kell olvasni. Ha fontos lenne akkor ellőtted az internet, és pontosan megtudod milyen papírok, engedélyek kellenek, hogy valaki legálisan kimehessen USÁBA dolgozni, élni.

3. Így hamar rájönnél, hogy nem sokat ér egy kint élő rokon. Mert nem ez számít.

2015. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"mi kell ahhoz, hogy ne zavarjanak haza 3 hónap után?"


Eleve úgy kell kimenni, hogy munkavállalói vízumod már megvan. Ha kint vagy turistaként 90 napig, akkor az nem változik át legális munkavállalássá. Tehát a vízumot a leendő munkáltatódnak kellene elintéznie neked.

2015. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kössz 2-es.

Akkor ezek szerint ki kell mennem, intézni munkahelyet, majd vízumot még a 3 hónap letelte előtt.

Kössz!

2015. júl. 20. 09:13
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Hivatalosan munkát sem kereshetsz turistaként! Az egész folyamat ki lett már vesézve itt az oldalon is, nem lehetetlen kijutni, de igencsak nehéz, sajnos. A végzettséged jó, viszont a nyelvtudásod, egy gépészmérnökhöz képest sajnos az USA-ba, szakmabeli munkához, gyenge.
2015. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

"Akkor ezek szerint ki kell mennem, intézni munkahelyet, majd vízumot még a 3 hónap letelte előtt. "


Nem.

2015. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

" egy gépészmérnökhöz képest sajnos az USA-ba, szakmabeli munkához, gyenge"


Már miért lenne gyenge?

A szakangolt nyilván vágom, ez szerintem alapabb, mint az, hogy középfokú nyelvvizsgám van, ezért nem írtam, másképp bele se kezdenék.

2015. júl. 20. 09:47
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Azt a kerdest tedd fel hogy mit tudsz te amit egy eredeti amerikai gepeszmernok sem tud? Milyen relevans tudasod, tapasztalatod van, amiert egy amerikai ceg teged valasztana meg azon az aron is hogy egy csomo adminisztracios maceraja lesz veled es angolul sem beszelsz normalisan?


Ha meg tudsz nevezni par ilyen dolgot, akkor palyazz nyugodtan amerikai cegekhez, manapsag minden a neten megy, aztan ha felvesznek akkor ok majd inteznek neked zoldkartyat.


Ha ez nem mukodik akkor marad a zoldkartyalotto.

2015. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk van végzettségem és dolgoztam már benne éveket.

Náluk tudtommal hiány van a mérnökökből, legalábbis amikor kint voltam több hirdetést is láttam, mutattak.

Azt meg nem mondanám, hogy nem tudok normálisan, mivel kint tök jól el tudtam beszélni bárkivel, bármiről és megértettek, nem ment sehol az értetlenkedés.

2015. júl. 20. 09:57
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Kétlem, hogy hiány lenne belőlük, de ha így is van, akkor te mint magyar nem az első helyen leszel, mert egy angol vagy holland vagy német aki magas szinten tud angolul az előbb kapja meg a munkát. Mérnökként különösen fontos lenne az erős nyelvtudás. Igazából a saját életedet nehezíted meg azzal, hogy odavágysz. Annyi, de annyi civilizált hely van a világon, ahol könnyebben találnál munkát. Egyebek mellett erre találták az EU-t, hogy bárhol dolgozhass. De neked nem elég jó az EU, neked rögtön az USA kell, amiről van egy hamis kép a fejedben (hiába voltál már kint) és azt gondolod, hogy az a boldogság netovábbja. Hát rohadtul nem az. Szinte nulla az esélyed, ha nem tudsz felmutatni valami különleges referenciát, vagy kiemelkedő képességet, erre már egy korábbi válaszoló is utalt. Miért téged választanának? Ne feledd, az egész világ oda akar menni dolgozni, és még a saját munkavállalóikról nem is beszéltünk, akik előnyt élveznek a válogatás során.

TÉRJ ÉSZHEZ

2015. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

"Náluk tudtommal hiány van a mérnökökből"


Biztos van hiany VALAMILYEN mernokbol, nade te pont azt tudod amibol hiany van? Lattal nehany allashirdetest es ebbol levontad a kovetkeztetest hogy ezek teged keresnek?


Eleg ingatag labakon all az egesz projekt, lasd be.


De mas modja nincs annak amit korabban leirtam, ugyhogy probalkozz nyugodtan, jelentkezz azokra a hirdetesekre amiket lattal...

2015. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!