Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hagyatéki eljárás során...

Hagyatéki eljárás során hogyan kutatják fel az adósságokat, tartozásokat? Kit keresnek meg és kit nem és mi van, ha később derül ki az adósság?

Figyelt kérdés
Amikor telefonon kérdeztem a közjegyző irodát, hogy a nem tudott adósságoknak utána tudna-e nézni, azt válaszolták, hogy nem, mert van min. 300 bank és szolgáltató, nem lehet mindet megkeresni. Viszont a hagyatéki eljárás során volt egy ilyen kijelentés, a jegyzőkönyvbe is került,hogy ismeretlen hagyatéki tartozások esetén az örökösök kérhetik, hogy a közjegyző hívja fel az ismeretlen hagyatéki hitelezőket a tartozásaik bejelentésére. Mi akkor azt nyilatkoztuk, hogy nem kérjük, de lesz póthagyatéki eljárás, és átgondoltam, lehetnek nem tudott tartozások, (mert már egy ki is derült) ezt nem kérhetem utólag, hogy márpedig mégis kutassák fel őket? És telefonban miért mondta, hogy nem lehetséges, de az eljárás során meg mégis kiderült, hogy igen?És mi van, ha nincs felkutatva, de évek múlva bejelentkezik egy hitelező és kamatos kamatostul követeli rajtunk anyunak a tartozását, amiről én nem is tudtam. Ilyen lehetséges, vagy ha nem akkor hogy működik mindez? Meddig kell tartanom attól hogy valaki(cég, bank stb.) bejelentkezhet, hogy tartozása volt anyunak feléjük, és mi megörököltük és fizessünk?
2015. júl. 30. 09:55
 1/1 anonim ***** válasza:
A hagyatéki tárgyaláson átadott leltár számít!
2015. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!