Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy írjak meg egy nyilvános...

Hogy írjak meg egy nyilvános levelet úgy, hogy ne legyen rágalmazás stb?

Figyelt kérdés
A sztori,hogy el szeretném mondani a főnökömnek,hogy oké,hogy nem fizette ki a teljes hónapomat,mert jogilag mást írtam alá,hogy neki jobb legyen,ne kelljen sokat adóznia utánam,nem azért h nekem jó legyen.De akkor a többieknek miért fizette ki fű alatt?Én megvédtem a többieket h ki legyünk fizetve,de csak én nem kaptam meg a pénzt,mert én voltam aki beszólt neki...úgy h amikor nyitott a cég a saját szabadidőmből áldoztam és rohangáltam nekik télen anyagért gyalog..és a 80éves nagyszüleim mentek le vidékre azért,hogy felhozzanak a cégnek egy fontos kelléket a nagyszüleim költségére,hogy ne kelljen a cégnek kifizetnie 10ezreket a futárnak...Nagyon aljas húzás volt amit tettek,csak el szeretném nekik ezt mondani nyilvánosan,hogy mások is tudják h mit tettek velem.Légyszi segítsetek!Köszönöm!
2015. aug. 12. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát azt szeretnéd megírni nyilvános levélbe, hogy asszisztáltál önként és tudatosan egy adócsaláshoz?


Nem az eszedért vettek fel, ugye?

2015. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1) Mit akarsz elérni a nyilvános levéllel, azon túl, hogy levezeted a feszültséget?


2) Fogd fel ezt tanuló pénznek, saját költségen nem rohangálunk a cégnek, nem írunk alá mást, mint amiről az egyezség szól


2a) ha mégis aláírtunk mást, amiről az egyezség szólt, és a másik fél nem fizet ki, akkor elkönyveljük, hogy kockáztattunk, és bebuktuk.

2015. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát képes lennék rá :D tudom h adócsalás de annyira mérges vagyok magamra is meg rájuk is h megbíztam bennük h teljesen kétségbe vagyok esve....A munkámat kiválóan végeztem,rengeteg embernek segítettem és ez a hála...
2015. aug. 12. 14:14
 4/8 A kérdező kommentje:
De azt nem akarom leírni,hogy pénzről van szó meg h mennyiről,csak h ne felejtsék el h én mennyi mindent tettem meg azért h működjön a cégük.
2015. aug. 12. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az #1 válaszoló mondja. Amúgy neked is jó lett, hogy asszisztáltál az adócsaláshoz, mert ha rendesen bejelentettek volna, akkor sose kaptál volna zsebbe pénzt a kevés rendes fizu mellé.


Másrészt azt írod, hogy csak te nem kaptál "fű alatt" pénzt, mert te beszóltál neki. Ezek után mégis mit vársz? A zsebbe pénznek az a lényege, hogy ki vagy szolgáltatva 100%-ban a munkaadónak: ha neki rossz napja van és emiatt nincs kedve dugipénzt adni, akkor így jártál, ezt is megteheti. Ha viszont még fel is húzod, akkor végképp nem kell csodálkoznod, ha nem kapsz. Ha a főnök gondol egyet és kell egy új Audi A8, akkor meg senki se kap. Ez a szürke munka lényege... És az, hogy később lófütty nyugdíjat fogsz kapni.


A levélírás meg felesleges, mert a kollégákat úgyse hatja meg, hogy veled mi történt, a főnök pedig max. röhög rajta egyet.

2015. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ez is igaz...mindegy..pályakezdő vagyok/voltam,már most elveszik az ember kedvét a munkától.
2015. aug. 12. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:

"De azt nem akarom leírni,hogy pénzről van szó meg h mennyiről,csak h ne felejtsék el h én mennyi mindent tettem meg azért h működjön a cégük."


ok, leírod, és mit remélsz tőle? gondold végig, ha te kapnál egy ilyen levelet, mi lenne a sorsa? A főnök szemrebbenés nélkül kidobja, nem fogja idegesíteni magát rajta, a kollégák titokban eldumálnak róla, de senki nem fog szembeszállni a főnökkel, főleg a te példád után.

2015. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. A békát lenyeled, több is veszett Mohácsnál


2. Keresel másik munkát


3. Legközelebb jobban odafigyelsz, a tanulságot levonod


Párat már meg is tanulhattál:

- Szabadidőben nem dolgozunk, csak ha nagyon könyörögnek érte, és megfizetik.

- Nagyszülőt, egyéb családtagot nem vonunk be a melóba, a cég tulajdonosának a dolga, hogy megoldja a cég bajait, nem a tiéd.

- Egy írott szerződést is szét lehet tépni, amiről nincs papír, megállapodás, azt meg az tartja be, aki akarja.

- És végül egy József Attila:

Ne légy szeles.

Bár a munkádon más keres -

dolgozni csak pontosan, szépen,

ahogy a csillag megy az égen,

ugy érdemes.


Szóval a rád bízott melót végezd el szépen, a pluszokat viszont mindig csak jó pénzért vállald el. Ha mégsem fizetik ki, akkor meg többé nem vállald el.

2015. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!