Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudom eladni...

Mennyi idő alatt tudom eladni a lakásomat, ha gyorsan kell a pénz? Részletek lenn!

Figyelt kérdés

Tehát: 19 éves vagyok, van egy lakásom aminek csak én vagyok haszonélvezője. Jövőre egyetemre megyek egy másik városba, ezért célszerű lenne abban a városban lakást vásárolni a jelenlegi helyett, hogy így ne kelljen albérletért fizetnem.

Valaki aki otthon van a témában meg tudja saccolni, hogy ha bemegyek egy ingatlanközvetítőhöz akkor kb. mennyivel kell lemenni az átlagárak alá, hogy valóban foglalkozzon a dologgal és reális esélyem legyen a gyors tranzakcióra? 10-20%? Fogalmam sincsen.

A lakást 8,2 millió forintért vettük 4 éve, 7 alatt semmiképp sem szeretném eladni, mivel még adóznom is kell majd utána...

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!


ui.: Azért nem egyből ingatlanossal beszélek, mert félek, hogy könnyen manipulálna és túl keveset mondana a gyors haszon reményében. Ezért szeretnék kicsit felkészülni mielőtt megbízok valakit a hirdetéssel.


2010. márc. 9. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
miért nem adod ki albérletbe és abból a pénzből te is tudsz bérelni? így nem buknád el a lakás árát gyors eladás miatt, ami mellesleg most a válságban szinte esélytelen, hogy gyorsan végbemegy
2010. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az elöttem íronak. Butaság ár alatt eladni egy ingatlant csak mert tiniként éppen másik városba akarsz költözni.

Annyit írsz hogy haszonélvezöje vagy, de tulajdonos nem? Mert akkor te el sem adhatod, az nem a tied. Tulajdon jogot lehet csak eladni.


Ha nem akarsz ott lakni akkor ad ki hosszú távra és bárelj egyet a másik városban.Mivel az új után is illetéket kell fizetned még hitelt is kell felvenned.


Nagyon sok mindnetöl függ egy ingatlan értéke, és eladásának gyorsasága. hiába mész nagyon ár alá ha nem akara senki megvenni, akár éveket is várhatsz az alcsony áraddal is.

2010. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem éri meg eladni, főleg mostanában hidd el, sokat buknál rajta! Jó ötlet: add ki albérletbe, abból meg tudod fizetni a tiédet. De vigyázni kell most nz albérlőkkel, mert a bíróság tele van az ő ügyükkel. Vagy teljesen hivatalosan add ki, vagy kérj min. 2 havi kaukciót, mert ha lelépnek, legalább azt a rezsit fedezze a pénz, amit ott hagynak. És minden hónapban szigorúan ellenőrizni őket, egy csekkel sem maradjanak el, mert soha nem látod többet. (egy megjárt)
2010. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Második: de igen, tulaj és haszonélvező is egy személyben én vagyok. Jelenleg én lakom a lakásban és nem akarom eladni, mert tini vagyok és épp' máshová akarok költözni, hanem azért mert anyagilag próbálok a legjobban kijönni.

A lakást itt kb. 30-40 ezerért lehet kiadni rezsivel, ami nem fedezné Pesten a lakhatást, ami akkor is minimum 50 ezer, a másokkal együtt veszünk ki egy lakást.

Viszont ha Pesten tudnék venni egy 7 millió forint értékű kicsi 1 szobás lakást, azt megoszthatnám valakivel, így az ő általa fizetett pénzből a rezsit tudnám fizetni. Így lényegében ingyen megoldanám a lakást. Én így gondolom, ezért is szeretném ezt meglépni.

2010. márc. 9. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj ingatlanoshoz, hirdesd meg te a lakást, nyugodtan írd ki legalább az eredeti árán, ne akard gyorsan eladni. Inkább add ki, amíg nem sikerül túladni rajta, Pesten meg másodmagaddal bérelj lakást, ne egyedül, akkor kijössz az összegből, amit a bérbeadásért kapsz.
2010. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, valószínűleg ez lesz. Meghirdetem az eredeti árán, aztán lesz ami lesz. Gondolom úgy is egyből alkuval indít akinek van pénze, tehát lehet, hogy nem járok rosszabbul mintha kifizetném az ingatlanos járulékát.

Amúgy azért is el akarom adni, mert ebben a városban már nincsen jövő, egyre több és több a munkanélküli, Borsod után Somogyban a legkatasztrofálisabb a helyzet. Ha Pesten tudnék egy garzont venni, akkor azzal megalapozhatnám a jövőmet.

2010. márc. 10. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!