Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Iphone 5s-et szeretnék venni...

Iphone 5s-et szeretnék venni zsebpénzből de az apám adott egy ajánlatot. Kikérhetem a véleményeteket? Köszönöm.

Figyelt kérdés
szerinte felesleges ennyi pénzt kiadni egy telefonra ami nem tud többet mint egy olcsóbb.nem vagyok sznob de barátnőmnek is az van és láttam hogy milyen jó.mondtam apának hogy saját pénzből venném de ő nem szeretné hogy butaságokra költsem el a pénzem.azt mondta hogy kb. egy 50.000 ft értékű telefont nézzek ki mert vannak jók (pl.huawei,lg)és akkor ő félretesz nekem 1 millió ft-ot 18 éves koromra mert a másik felét összegyűjteném én és az mondta 2 millió ft-ból vehetek egy egész jó autót.belátom hogy azért igaza van, ez egy sokkal jobb ajánlat.és tudom hogy idősebb koromban bánnám ha az iphone-t választanám.(az 5s-et 125.000 ft-ért meg tudnám venni)(az autóra még 850.000 ft-ot kellene összegyűjtenem).mi a véleményetek?? előre is köszönöm mindenkinek. :)

2015. aug. 23. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Hülye lennél nem az 1 milliót választani. hosszútávon sokkal jobban jössz ki belőle.


+ ha nem is kocsit veszel, hanem az egyetemet/fősulit végzed el belőle, úgy, hogy tanulás mellett nem mosogatásból kell összekaparnod a kajára valót.. akkor meg mindenképp csak nyerhetsz.


Telefon 2 év múlva úgyis elavult vacak lesz!

2015. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
a telefont úgyis cseréled 2 évente felesleges sok pénzt beleölni
2015. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

én minden évben megveszem a legújabb iphonet 220 ezerért, de szerintem fogadd el apukád ajánlatát, én ezt tenném a helyedben

:)

2015. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaza van apádnak, próbál az ésszerű gondolkodásra tanítani éppen...


Ha jól értem azt ajánlotta, hogy bedobja neked mindennek a felét, ha ésszel költekezel és te is spórolsz. Ezt én egy nagyon jó dolognak tartom.


Ne foglalkozz azzal, hogy kinek milyen ájfónja van. Alig jobb, mint egy 50e-s készülék, főleg, hogy gondolom neked kb. netezni meg telefonálni / sms-ezni kell...


Én már évek óta csak kínai telefonokkal nyomom, semmi gond nincs velük és töredéke árba futnak, mint a top márkás telefonok.

2015. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ és legbelül én is érzem hogy igazatok van :)
2015. aug. 23. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is elfogadnám, legfeljebb egy kicsit alkudoznék, hogy egy jobb készülékhez még hozzátennél. Mondjuk te 25-30e-et ő meg 50e-et. 80e-ért már nagyon jó készülékeket lehet kapni. Csak ne samsungot vegyél. A huawei-ek tényleg jók mostanság, vagy a xiaomi-k.

Amúgy én 18 évesen nem autóra költeném a pénzt. Az autó az egyik legfeleslegesebb dolog egy 18 évesnek. Legfeljebb felvágni jó, abban a korban.

2015. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát az én iPhone 5s-em 290.000 ft volt. Én nem ajánlom. Szerintem apádnak van igaza :)
2015. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!