Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán. Mit jelent az, hogy...

Vaterán. Mit jelent az, hogy Szállítási és fizetési mód: Levélküldemények előre utalással / Ajánlott levél?

Figyelt kérdés

Vaterán szeretnék venni 1 terméket de nem nagyon vagyok ebben jártas. Ezért kérnék segítséget, véleményt.Eddog csak utánvéttel vettem 1-2 dolgot.

Most akkor nekem el kellene küldenem a pénzt ajánlott levélel?

Mi garancia van rá hogy nem vernek át?

Például hogy nem küldi az árut.


2015. aug. 24. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Neked nem kell ajánlott levéllel küldened a pénzt, ő küldi a terméket ajánlott levéllel vagy levélküldeménnyel (sima levél). Neked a pénzt utalnod kell, és az eladó az után fogja a terméket postára adni, miután a pénz megérkezett hozzá. Nincs rá garancia, hogy nem ver át.
2015. aug. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Az értékeléseket èrdemes elolvasni. Évek óta vaterázok, sosem vertek át. 0 értékelésestôl nem veszek semmit.
2015. aug. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Levélküldemények előre utalással": ez azt jelenti, hogy Te a bankszámládról átutalod az eladó által megadott összeget (termék ára+ ajánlott levél postaköltsége).

Majd ezek után az eladó küldi Neked postán a terméket.

Valóban a a legcélszerűbb, hogy az eladó felhasználónevére kattintva megnézheted az értékeléseit - ha többszáz pozitív értékelése van, nem valószínű, hogy átver (pl. 9 éve vaterázok, 980 pozitívom van, nyilván nem most fogom elkezdeni átverni a vevőimet :-).


Aztán van a Vaterának egy Biztonságos Vásárlás Programja, azt is érdemes lenne elolvasnod.

Az előre utalás a vaterán működik, más aukciós oldalakon, ahol az eladók nem rendelkeznek értékeléssel, ott csak óvatosan - inkább személyes átvétel javasolt...

2015. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
11 értékelése van a személynek.hát nem valami sok, de persze tudom az nem jelent semmit
2015. aug. 25. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegnap nézelődés közben láttam egy eladót, 100.000 ft-ért árult vmit, 53 pozitívja volt, rákattintottam a felhasználónevére, ránéztem az értékeléseire és idáig csak eladóktól kapott értékelést.

Ha az értékelés után a zárójelben (eladó) van, akkor vevőként kapta az értékelést, azaz az eladó értékelte.


Hááát, ha lenne 100.000 ft-om, akkor sem biztos, hogy elutalnám neki, mivel csak vevő volt idáig, ez az elsó eladása. ilyenkor azért érdemes óvatosnak lenni, hogy valaki rögtön egy 100 ezres tétellel kezd eladni (üdülési utalvány, asszem, de meg nem esküszöm rá)

2015. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!