Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerikából Iphone? Hogy...

Amerikából Iphone? Hogy működik a csomagküldés? Mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy iphone 6s-t és mivel több rokonom is Amerikában él arra gondoltam megkérem őket,hogy küldjenek nekem haza, mert ott olcsóbban hozzá lehet jutni.Sajnos nem tudom, hogy ez lehetséges e nem igazán találtam mostani cikkeket ezzel kapcsolatban az interneten. Valaki esetleg aki jártas ebben a témában vagy van tapasztalata tudna segíteni?Szeretném tudni hogyan működik ez a csomagküldés , milyen biztosításokat kell rá kötni hogy biztonságban ideérjen és esetleg hogy mennyibe kerül a küldés

2015. szept. 10. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztonságos, de nem is ez a lényeg. Amivel nem számolsz, az a vám és az áfa. Ezekkel együtt már nem fogja megérni.
2015. szept. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ráteszik a vámot és az áfát akkor jobban megéri itthon megvenni.
2015. szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért olyan sokkal nem olcsóbb. 649 USD a 16GB-s 6S. Ez kb 181 ezer. Nálunk 210 körül lesz. Vám+ÁFA-val drágább lenne.
2015. szept. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olcsóbban kijössz belőle, ha átmész venni pl Bécsbe...
2015. szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fogják átengedni a határon vám és áfa megfizetése nélkül.


Ha jársz az USÁ-ban, vagy jár arra személyesen ismerősöd, kérd meg, hogy hozzon egyet. Ha mindenképp onnan akarsz telót, és mindenképp ki akarod cselezni az adókat, ez az egyetlen út.

2015. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt a hivatalos forras afa es vam ugyben:


[link]


A telo csomagban feladasa bele fog kerulni a rokonaidnak kb. 25-30 dollarba. De lehet hogy tobb. Gondolod ezt az osszeget ok majd lenyelik vagy te kifizeted ezt is?


Amit az Apple oldalon latsz osszeg az a netto ar. Arra meg rajon az allamonkent valtozo ado. Ha pl. Californiaban veszik, akkor a netto osszeget szorozd meg 1.09-el es megkapod a vegosszeget, amit a rokonod fizethet az uzletben. Meg igy is megeri?


A garanciarol esetleg erdeklodj egy Apple boltban. Ha az amerikai rokon altal kuldott telo meghibasodik, a magyar Apple boltokban ingyen szervizelik? Mert ha nem, akkor az is extra penz.

2015. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!