Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen a mekiben dolgozni?

Milyen a mekiben dolgozni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van már sok ilyen kérdés, de mind legalább 3 éves. Szóval mi megy ott moatanában,. Szeretnék menni, de kicsit tartok tőle.

2015. szept. 16. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg nagyon népszerű és jól értékelt munkahely. Én nem csinálnám az biztos.
2015. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Elvileg nagyon népszerű és jól értékelt munkahely. Én nem csinálnám az biztos."


Aki Mekiben dolgozik, azok jó része vagy diák, vagy olyan ember, akinél a többi munkalehetőség sem túl vonzó. A Meki pedig hiába kemény hely, időben fizet (és tényleg kifizet), a törvényeket alapjában véve betartja, bejelent hivatalosan... És ugyanez a tipikus kisvállalkozások jó részéről nem mondható el.


Ne azzal a fejjel gondolkozz a Mekiről, hogy van egy jó állásod, hanem azzal, hogy elmehetsz a Mekibe, vagy elmehetsz JóskaPista Bt büféjébe dolgozni, ahol 4 órára jelentenek be, de 12-t dolgozol, ahol mocsok van, a tulaj időről időre elfelejt teljesen kifizetni...

2015. szept. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában dolgozom mekiben, de szerintem alapjában véve kb. ugyanaz a két országban a munka. Én személy szerint nagyon utálom, csak azért mentem ki, mert részmunkaidős állásban is egész jól fizet a magyar körülményekhez képest. Igen, tényleg időben kifizetnek, hivatalosan bejelentenek, többnyire kifizetik a túlórát (nem mindig!). Ha jót akarsz magadnak, vagy ne menj oda vagy ha odamész, akkor is estére kérd magad, mert a reggeleseknek mindig műszak előtt 1-2 órával be kell menni, és azt nem fizetik ki. Ha jó vezetőségek fogsz ki, nem annyira vészes a munka, bár nálunk a vezetőség valami borzadály, de dolgoztam már másik mekiben is, ahol laza volt a vezetés, ott sokkal jobb volt a munka. Ezenkívül sok függ még a társaságtól, a munkatársaktól is, nálunk az sem valami jó, a régi helyemen az is jobb volt. Hamarosan tervezek váltani, a lábam és a derekam nehezen viseli a fizikai munkát, aki nem bírja az egész napos lófutást, annak nem ajánlanám. 150%-on kell pörögni egész nap és senkit nem érdekel, ha beteg vagy gyenge vagy vagy fáj valamid. Én pl pár hete beteget akartam jelenteni, alig éltem, olyan beteg voltam, a főnök mégis bekényszerített dolgozni, fenyegetőzött, így be kellett mennem betegen. Ilyet egy irodán ritkán csinálnak, de még gyárból sem hallottam ilyet. Szóval kemény világ, erős hierarchia rendszerrel, kevés előnnyel, több hátránnyal. Csak ha nagyon nincs más, akkor ajánlom.
2015. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!