Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásbérleti szerződésbe...

Lakásbérleti szerződésbe kötelező beírni a személyi igazolvány számot?

Figyelt kérdés

A történet a következő: jelenleg Budapesten bérlek egy lakást a barátnőmmel. Van most egy olyan lehetőségem a munkáltatómnál hogy lakásbérleti támogatást tud adni. Ehhez mindössze egy bérleti szerződésre van szükségem. Na most a gond az hogy a bérleti szerződés a barátnőm nevére van írva. Arra gondoltam hogy átírom a szerződést a saját nevemre, mindezt a bérbeadó tudta nélkül. Ez is egy külön történet hogy miért pont a tudta nélkül, legyen annyi elég hogy tipikusan olyan bérbeadóról van szó. Akinek ha a fülébe jut hogy 1000 ft.-tal többet keresel, akkor valami fel nem fogható ok miatt ebből ő is részesülni szeretne. Ennek van egy előzménye de ahogy mondtam ez egy külön történet... Egyszóval, pusztán annyit akarok hogy ne legyen semmi köze és tudomása arról hogy engem hogy és mivel támogat a munkaadóm.

És így jutottam el idáig hogy átírjam a szerződést, vagyis írnám mert most vettem észre hogy a mi példányunkban nem szerepel a bérbeadó személyi igazolvány száma. Valószínűleg nem rosszindulatból hagyta le, pusztán hanyagságból. Meg aztán ki gondolta hogy erre szükség lesz. Szóval a kérdés az hogy kötelező e beírni a személyi igazolvány számot a szerződésbe? Mert ha nem akkor ezt kihagynám belőle. Meg azért gondolom ez annyira még nem számítana "okirathamisitásnak" pusztán csak formaság lenne?! Mert végül is a csak felcserélném a barátnőm adatait a sajátomra meg aztán amúgy is én fizetem a lakbért.

Vagy ha mégis arra kerülne a sor hogy a bérbeadó segitségére lenne szükségem ebben a dologban. Mit mondhatnék neki? Milyen indok miatt kellhet még a munkaadómnak a bérleti szerződés??

Szerintetek??


2015. szept. 19. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Amire készülsz, úgy hívják magánokirat-hamisítás.


Önmagában egy hamis bérleti szerződés elkészítése tudtommal nem bűncselekmény, de ha azt felhasználod, pl. hogy lakhatási támogatást kapj a munkaadódtól, már igen.

2015. szept. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lakásbérleti szerződésnek nincsenek nagyon szigorúan vett kötelező tartalmi elemei. Az ugye logikus, hogy amire köttetik, az benne legyen. Tehát a személyi igazolvány szám nem kötelező, ha más módon is beazonosítható a két szerződő fél.


Viszont azt, amire készülsz, NE TEDD! Magánokirat-hamisítás! Lehet, hogy Te ezt így nem látod, mert sötétséget csinál az a tudat, hogy másképp kedvezőbb lenne Neked, de mi látjuk, és tudjuk. Törvény bünteti!


Járd végig a "hivatalos utat". Nem kell megmagyarázni a bérbeadónak, hogy miért szeretnétek, ha mindketten szerepelnétek rajta, vagy inkább csak Te szerződnél le vele. Mondd azt, hogy abban egyeztetek meg, hogy Te fizeted a lakbért, ezért jogilag is szeretnéd helyre tenni a dolgokat, ami az Ő érdekét is védi. Ennyi.

2015. szept. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem se csináld, mert mennyire ciki lesz, ha pl.: a munkahelyed a támogatás kapcsán levélben értesíti majd a tulajdonost - ugyanis az ilyen támogatásokat nem úgy szokták ám adni, Gyí mán' Józsi, itt van 50K havonta lakástámogatásra... Sokszor direktbe utalják a főbérlőnek!


Először is kérdezd meg a munkahelyed, hogy oké-e, hogy az élettársad nevén van a bérleményt (nem feltétlen akadály)

Ha meg nem oké akkor írjatok új szerződést a főbérlővel.

2015. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!