Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Vaterán 11 forintért...

Ha Vaterán 11 forintért megvásároltam egy bútort akkor a hirdető köteles nekem annyi pénzért oda adni ugye?

Figyelt kérdés
Most írja e-mailben,hogy ő 15ezer forintot gondolt érte,de 1 forintról indult aukció volt ,és én nyertem meg 11 forintért akkor ennyiért lenne köteles elküldeni a terméket nem?

2015. szept. 23. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Így van. Ha 15 ezer ft-ot gondolt érte, akkor miért nem írt neki minimálárat vagy állította be kikiáltási árnak a 15.000 ft-ot. Ha 11 ft lett a vége, akkor bizony oda kell adnia annyiért.
2015. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Első vagyok - idézet a Vatera Felhasználási Feltételeiből, melyet az eladó nyilvánvalóan nem olvasott, nem ismeri (vagy csak nem akarja :-) )


"3/15. A tranzakció lezárását követően az eladó és a vevő között szerződés jön létre. A szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket/szolgáltatást a kialakult leütési áron a vevőnek értékesíteni, a vevő pedig, az eladó szerződésszerű teljesítése esetén köteles a terméket/szolgáltatást ezen a leütési áron megvenni és átvenni/igénybe venni. Ha a Amennyiben a vevő a terméket nem veszi át, a szolgáltatást nem veszi igénybe és ezt az eladó a Vatera ügyfélszolgálatán jelzi, a Vatera jogosult a vevő felhasználói hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, felfüggeszteni, addig, ameddig a tranzakciót (pl. az adásvételt) az eladó sikeresnek, vagy teljesítettnek nem igazolja vissza. Amennyiben az eladó, a vevő teljesítése ellenére a terméket/szolgáltatást nem adja át/nem nyújtja a vevő részére, és ezt a vevő a Vatera ügyfélszolgálatán jelzi, a Vatera jogosult az eladó felhasználói hozzáférését részlegesen, vagy teljes egészében korlátozni, felfüggeszteni, addig, ameddig a tranzakciót (pl. az adásvételt) a vevő sikeresnek, vagy teljesítettnek nem igazolja vissza."

2015. szept. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Ja, megtennéd, hogy belinkeled az aukciót? Nem lehet, hogy az eladó beállított minimálárat és Te nem érted azt el?
2015. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Hülye lenne odaadni 11 forintért, inkább bevállal egy negatív minősítést és eladja máshol 10-15 ezerért.
2015. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Úgy látom kis hazánkban a szabályok be nem tartása, a svindlizés nagy népszerűségnek örvend - ennek eredményeképpen szépen le is lettem húzva.

Ilyenkor azért komolyan elgondolkodom azon, hogy mi a francért kellett nekem 1700 adásvételt tisztességesen lebonyolítanom eladóként, amikor a szabályokat be nem tartó, a vevőket átvágó, hamis terméket áruló, 1 hónap alatt tönkremenő terméket eladók a menők.


Senki nem tartott pisztolyt az eladó fejéhez, hogy 1 ft-ért hirdesse meg a bútort! - ha megtette, akkor meg vállalja a következményeit. Én is tettem fel egy szép régi asztalt 1 ft-ra és 1 ft-ért ment el. Nem kamuztam, nem csaptam be a vevőt, hanem odaadtam 1 ft-ért, azaz ingyen. A vevő meg boldog volt, mert Karácsony előtt 2 nappal kapott egy szétnyitható asztalt.

NEM KÖTELEZŐ 1 ft-ra feltenni! Ha meg 15 ezer ft-ra gondolt, akkor ne sajnálja már azt a 9 ft-ot, amibe az aukció indítása kerül.

2015. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek veled, de ez nem így működik itthon, amúgy is ez a 1ft-os aukció egy nagy hülyeség. Legyen a kérdezőnek szerencséje, de én nem hinném hogy 11Ft-ért oda fogja adni a vevő a 15 ezret érő bútort, lehetséges az is, hogy volt minimál ár, és a kérdező nem érte azt el.
2015. szept. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

mindenkinek ment a plusz köszönöm szépen a válaszokat.


[link]


itt van pl. ez a hirdetés is,itt sincs minimál ár és 10 forintnál tart a licit szóval az aukció végén köteles lenne annyiért eladni.. elméletileg

2015. szept. 23. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit belinkeltél, azon bizony van minimálár, ki is van írva:

" Jelenlegi ajánlat: 2 000 Ft

- A minimálárat nem érték el!"


Amennyiben a minimálárat nem érik el az aukció ideje alatt, úgy az aukció nyerte nélkül zárul - ebben az esetben az eladó jogosan nem adja a terméket és szintén jogosan meghirdetheti újra.


Lehet, hogy nem nézted, hogy minimáláras és azért nem adja az eladó? Mert akkor viszont jogos. (és az meg nem, ha Te esetleg negatívval akarnád értékelni)

2015. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nem is tudná negatívan értékelni, hisz nem nyerte meg, ha minimáláras. Ha az eladó normálisan mondja, hogy nem szeretné 11Ft-ért odaadni, nincs azzal sem probléma szerintem. Indított egy 1Ft-os aukciót, nem sikerült valami jól, meg lehet érteni, ezzel senkit sem károsított meg.
2015. szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Még mindig nem tudjuk, hogy a kérdező által "megnyert" aukción volt-e minimálár vagy sem. Ugyanis nem azt az aukciót linkelte be, amit szerinte "megnyert", hanem "itt van pl." és egy aukció.

Tehát konkrétan még mindig nem lehet tudni, hogy az általa licitált aukció minimáláras volt-e vagy sem?

Ha belinkelné, meg tudnám mondani. Természetesen minimálárasan nem köteles az eladó odaadni, ha nem érték el a minimálárat, de a kérdés nem így szólt.

Azt meg abszolút nem értem, hogy addig, amíg nem tudjuk a TÉNYEKET, miért kell lehúzni?

(1,5 és 8)

2015. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!