Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Múlt héten megrendeltem egy számítástechnikai terméket egy webáruháztól, de közben rájöttem, hogy ezt most nem engedhetjük meg magunknak, mert sokba kerül.

A csomagot már átadták a futárnak, aki holnap kihozza.

Ha nem akarom átvenni, akkor mit tegyek?

Megmondjam a futárnak, hogy nem tudom átvenni és elállok a vásárlástól, vagy eleve ki se nyissam neki az ajtót?

Ha kinyitom neki az ajtót és elém tesz valamit, akkor aláírjam, vagy ne? Kérlek segítsetek.



2015. szept. 28. 10:01
 1/6 anonim válasza:
Ha interneten rendelsz valamit ,és ha átvetted utána 2 hétig jogod van elállni a vásárlástól indoklás nélkül!!!
2015. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 HUN_Sector válasza:

Elállhatsz a vásárlástól.


Bár hozzáteszem, sok webáruházban a megrendelésnél van egy elfogadóablak, hogy megrendelésed átvételi kötelezettséggel jár. Bár mivel ez a legtöbb ÁSZF-el és törvénnyel szembemegy, ezért nem kötelezhet rá senki, hogy átvedd. Hovatovább lehet olyan utóhatása, hogy kizárnak a további megrendelésekből.

2015. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ma 10:24


Igen, de épp ezt kérdezem, hogy milyen módon lehet lemondani már a futárnál?

Tehát azt nem tudom, hogy a futárnak szóljak, hogy nem tudom átvenni a csomagot és szállítsák vissza a feladónak, vagy ki se nyissam az ajtót a futárnak?

2015. szept. 28. 10:29
 4/6 L.. István ***** válasza:
Átvételkor fizeted? Mert ha igen akkor én fapofával hazudnám a futárnak, hogy a megrendelő meghalt-elköltözött-börtönbe zárták-emigrált stb. Max. a futárköltséget kifizetném. De miért nem hívod fel a webáruházat és kérdezed meg (név nélkül)?
2015. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen átvételkor fizetnék. A futárnál szeretném megállítani a dolgot, az áruháznál még úgyis van 14 napom, hogy lemondjam. A futárszolgálat egy magáncég, akivel a webáruháznak szerződése van.

Tehát a futárnál le lehet mondani személyesen, vagy be se engedjem őt?

2015. szept. 28. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvasd el az ÁSZF-et a webáruház oldalán, mit írnak a vásárlástól elállás jogának érvényesítésére. Elállni nem a futárnál kell, hanem a webáruháznál. A futár egy külön cég aki x összegért szállít oda és vissza. Ezt követelheti a webáruház rajtad ha vissza akarod küldetni a csomagot. De az egész menete le szokott lenni írva "jobb helyeken" a vásárlási tájékoztatóba (ÁSZF-be).
2015. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!