Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aktív korúak ellátása mikor...

Aktív korúak ellátása mikor jár? 1 évig kell együttműködni a munkaügyi központtal az elmúlt két éven belül, de ha meglett szakítva akkor is jár?!

Figyelt kérdés

2015 Április környékén megszakadt a kapcsolat a munkaügyi központtal akkor kitöröltek a rendszerből mert nem jelentem meg időben. Akkor volt 419 napom amit regisztrálva töltöttem náluk. Akkor már "jogosult" lettem volna az aktívra de nem vettem igánybe mert úgy volt hogy sikerül egy munka de mégsem sikerült és azóta munkát kerestem sikertelenül. Most ismét regisztráltam és megigényeltem az aktívot de aki felvette az adataim azt mondta hogy szerinte nem jár mert meglett szakítva a munkaügyivel a kapcsolat és most jelenleg csak 2 napja vagyok regisztrált munkanélküli. Tehát az egy év bőven megvan az elmúlt 2 évben amit együttműködtem a munkaügyi központtal csak meg lett szakítva. De neten sehol nem olvastam olyat hogy az elmúlt 2 évben folyamatos 1 épv szükséges csak annyit hogy az elmúlt 2 évben 1 év legyen meg de nem írják hogy megszakítás esetén újraindul az egy év.


És nem is úgy van meg az egy év hogy pár hónapok utána megszakadt és utána ismét regisztráltam munkanélküliként hanem egyhuzamban. Illetve közmunkán is voltam ebből a 419 napból 301 napom van meg ami közfoglalkoztatásban lett meg.


Bemásolom ezt az elmúlt 2 évben legalább 1 év együttműködést hogy érthetőbb legyen:


f) aki az aktív korúak ellátása iránti kérelem benyújtását megelőző két évben az állami foglalkoztatási szervvel vagy a rehabilitációs hatósággal legalább egy év időtartamig együttműködött


Tehát itt nem írja hogy nem lehet megszakítani csak annyit hogy az elmúlt két évben meglegyen az egy év de nem feltétlen folyamatosan kell hogy meglegyen. Jól értelmezem? Akkor valószínű hogy megfogom kapni?


Köszönöm a segítséget mindenkinek!



2015. szept. 30. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem itt nem azon lesz meg a hangsúly, hogy nincs meg az 1 év, hanem ezen:

"megszakadt a kapcsolat a munkaügyi központtal akkor kitöröltek a rendszerből mert nem jelentem meg időben."


Azaz lehet, hogy szerintük nem működtél együtt és ezért nem jár...

Lehet, hogy ha akkor beszóltál volna telefonon, hogy nem tudsz bemenni, mert lehet, hogy munkád lesz, akkor másképp nézték volna.

Úgy tudom, a munkaügyi központban van egy ilyen "belső" infó, hogy együttműködő vagy nem együttműködő és lehet, Nálad azt jegyezték be, hogy nem működtél együtt.

Ne legyél ideges :-) , ezt nem én állítom, csak lehet, hogy ők így nézik.

De majd biztos jön valaki, aki ezt esetleg jobban tudja.

2015. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Utólag voltam bent szólni hogy úgy néz ki lesz munkám de akkor már nem voltam a nyilvántartásban mert később mentem. De ezt az önkormányzatnál nem látják szerintem hogy miért nem voltam onnantól kezdve nyilvántartva munkanélküliként.


Csak azt nem tudom hogy ez az 1 év együttműködés a munkaügyivel megszakítás nélkül kell vagy sem. De szerintem nem mert csak annyi van írva hogy az elmúlt 2 évben legalább 1 év. De az nincs ott hogy megszakítás nélkül. Ha valaki erre tudna választ adni azt megköszönném.

2015. szept. 30. 15:05
 3/9 A kérdező kommentje:
Sőt nekem megszakítás nélkül megvolt a 400 valamennyi nap csak utána volt egy hosszabb "szünet" ami alatt nem voltam regisztrált munkanélküli és most megint 2 napja regisztrált munkanélküli vagyok. Már akkor 2015 március fele is "jogosult" lettem volna az aktívra csak nem foglalkoztam a munkaügyivel mert úgy volt hogy lesz egy jó munkalehetőség ami végül nem sikerült. Azóta is keresek munkát de nem vesznek fel sehova mert nincs munkatapasztalatom csak az a kb 10 hónap közmunka.
2015. szept. 30. 15:11
 4/9 A kérdező kommentje:

Itt egy kép a hatósági bizonyítványról amivel mennem kellett az aktívot igényelni: [link]


Itt is úgy írják hogy az elmúlt 24 hónapban összesen 419 napot szerepeltem a nyilvántartásban. Munkaügyis ügyintéző szerint meg a közmunka miatt nem vagyok jogosult mert addig szünetel a munkaügyinél a nyilvántartás. Csak nem értem miért amikor én az idő alatt is együttműködtem velük csak közmunkán voltam.Na mindegy ha valaki volt hasonló helyzetben vagy ilyen munkakörben dolgozik annak megköszönném ha leírná hogy szerinte most jogosult vagyok e vagy sem. Jól jönne az a 22 ezer forint is most. közmunkát meg azért sem említettem az ügyintézőnek hogy közvetítsen ki mert tudom hogy milyen nehéz oda is bekerülni....illetve ott maradni miután lejárt a szerződés...azokat veszik vissza akik jóban vannak a főnökséggel illetve a brigádvezetőkkel. Előtte egy másik kerületben voltam regisztrálva illetve közmunkán is nem ott ahova most tartozom munkaügyi kirendeltségre.

2015. szept. 30. 15:47
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem lett megszakítva!

Te egyszerűen nem működtél együtt a munkaügyi központtal!

2015. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Mindegy, hogy megszakadt vagy megszűnt, a lényeg hogy most ismét nyilvántartásban vagyok, és az aktívnak mi a feltétele, az hogy az elmúlt 2 évben legyen meg legalább 1 év összesen, vagy megszakítatlanul folyamatosan minimum 1 év kell amit együttműködtem a munkaügyivel?
2015. okt. 1. 08:59
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez alapján nekem úgy jön le hogy teljesen mindegy, nem írja hogy folyamatosnak kell lennie a min 1 év együttműködésnek vagy sem.


f) aki az aktív korúak ellátása iránti kérelem benyújtását megelőző két évben az állami foglalkoztatási szervvel vagy a rehabilitációs hatósággal legalább egy év időtartamig együttműködött

2015. okt. 1. 09:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Láthatóan itt nem kapsz érdemi választ, azt javaslom, hogy mivel a támogatást a kerületi Kormányhivatalnál kell igényelni (a Munkaügyi központon keresztül), így az volna a legjobb, ha felhívnád az illetékes Kormányhivatalt és ott kérdeznéd meg.

Feltétlenül mondd el, hogy közben közmunkán voltál, hogy közben másik kerületbe regisztráltál, mert úgy tudom, valami lakcímváltozást is be kell jelenteni a Munkaügyin.

Szóval ezeket mind mondd el és akkor biztosan fognak érdemi választ adni :-)

Itt a link a kerületi kormányhivatalokhoz (már, ha bp-i vagy)

[link]

2015. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

- a munkaügyi kiad egy papírt, hogy kimerítetted az ő általuk adható támogatást(3 hónap)

-arra a papírra adja a járási hivatal a támogatását 22700 asszem, ennyi

2015. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!