Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen büntetést kaphat az a...

Milyen büntetést kaphat az a cég, aki megszegte a Munkaügyi központtal kötött szerződését?

Figyelt kérdés
Lényegében arról van szó, hogy elvégeztem egy tanfolyamot, majd felvettek egy irodába dolgozni. És ugye a tanfolyam elvégzése után a Munkaügyi központ bérköltség támogatást nyújt a cégnek ami felvett.Tehát lényegében a munkaügyitől kapom a fizetésem,ha úgy vesszük. Csakhogy a cég ami felvett kevesebbet akar fizetni mint amit a munkaügyi által kiírt támogatás előír. A többi pénzt gondolom elszeretnék tenni maguknak.

2015. okt. 2. 12:40
 1/4 anonim válasza:
Láttad a cég és a központ közötti szerződést? honnan tudod,hogy nincs joguk levonni?
2015. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel minden szükséges támogatási nyomtatvány nagy részét én is megkaptam. Továbbá egy barátom is dolgozott a munkaügyiben és elmondtam neki, mit akarnak kérni tőlem a cégnél (hogy egyezek bele és hogy ezt senkinek ne mondjam el) és mondta hogy ilyet nem csinálhatnak. Tehát,ha titokban kell tartanom és nem beszélhetek róla a munkaügyiben akkor gyanítom, semmilyen joguk nincs ehhez.
2015. okt. 2. 13:33
 3/4 A kérdező kommentje:
Már bánom,hogy nem vettem fel a beszélgetést.
2015. okt. 2. 13:34
 4/4 verde ***** válasza:
Ezt viszonylag könnyen ellenőrizheted, mert az elszámolólapon a te aláírásodnak is kell szerepelnie, hogy azt a havi bérköltséget megkaptad/átvetted. Abból elvileg neked is kell kapnod egy példányt, de ha nem is kapsz, az aláíráskor ellenőrizheted a papíron szereplő összeget és a munkaügy által munkáltatónak kifizetett összeget.
2015. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!