Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyi tanácsadás?

Pénzügyi tanácsadás?

Figyelt kérdés

Megtakarított pénzemet szeretném okosan befektetni, ehhez pénzügyi tanácsadó segítségét szeretném igénybe venni. Már meg is találtam a megfelelő személyt, viszont lenne 3 kérdésem mielőtt felkeresem. Az egyik, hogy illik-e megkérdezni az előzetes időpont egyeztetéskor, hogy milyen munkadíjjal dolgozik. A Honlapján sehol nem találom. A 2. kérdésem ebből adódik, hogy kb milyen összegre számítsak. A hölgy Budapesten dolgozik. Az utolsó kérdésem, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata vele. Köszönöm!


[link]



2015. okt. 5. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A penzugyi tanacsado nem toled ker penzt, hanem a bankok, biztositok termekeinek radtukmalasa utan kapja a jutalekat. Nagyon vigyazz mibe ugrasz bele, mert kozvetito altalaban a sajat hasznat nezi, nem azt hogy neked jo legyen!
2015. okt. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aki a bank/biztosító termékeit értékesíti, és ebből van jutaléka, én azt nem nevezném pénzügyi tanácsadónak. Ebben az esetben a számára legtöbb jutalékot jelentő pénzügyi terméket fogja neked ajánlani, ami számodra biztosan nem előnyös, hiszen te fizeted a jutalékát közvetve. Az érdekellentét feloldása érdekében olyan pénzügyi tanácsadót válassz, amelyiknek nem értékesít terméket és közvetlenül fizetsz a tanácsadásért. Nyugodtan megkérdezheted a munkadíját, nincs ebben semmilyen illetlenség, elvégre te vagy az ügyfél. Amm, nem tudom, hogy mekkora összegről van szó, de pl 10-20 millió forintos vagyonhoz szerintem nem kell tanácsadó, te magad is utánaolvashatsz.
2015. okt. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A hölgy külön kiemeli a honlapján hogy nem értékesítő, valamint megtaláltam a díjakat is. 15.000 ft/óra, és közvetlenül neki fizetek.


Sajnos nem 10 milliós tétel, hanem egy kisebb megtakarítás, 1.000.000 ft + ehhez jön kb havi 200.000 ft amit a fizetésemből teszek félre. Ezt az összeget szeretném a legértelmesebb módon befektetni. Elképzelésem van, mert már nézegettem a lehetőségeket. 3 dolog között variálok: befektetési alap, részvények tartása osztalékért, illetve lakás a későbbiekben.

2015. okt. 6. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:
1 milliora kifizetni 15e forintot, tanacsadasra? Hat nem mondom, neked tenyleg kell a tanacsado, mert ez bombauzlet - neki...
2015. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak egyszer kérnék tanácsot. Hiába olvastam el sok oldalt, a lehetőségekről, van ami így sem világos. Azokat jó lenne megkérdezni egy szakértőtől. Ha pedig már teljesen később vagyok, én is könnyebben el tudnék igazodni a befektetési lehetőségek között. Az meg szerintem teljesen mindegy hogy 1 millió vagy 10. A kockázat ugyan annyi, csak a hozam más.
2015. okt. 6. 20:03
 6/6 A kérdező kommentje:
*képben vagyok
2015. okt. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!