Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 8 millió forintot mibe lenne...

8 millió forintot mibe lenne érdemes fektetni?

Figyelt kérdés

Kb. ennyi, plusz-mínusz 1-1 milla az, amit nélkülözni tudnék középtávon, ha lenne valami fa'sza tippetek. Ingatlan? Befektetési alap? Netán valami vállalkozás?


Priviző befektetési guruk légyszi kíméljenek.



2015. okt. 9. 16:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

mennyit kellett ennyi pénzért mosogatni?


vagy valami mérnök úr vagy?

2015. okt. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyik sem, te paraszt.
2015. okt. 9. 17:07
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

egyébként vegyél garzonlakást egyetemvárosban aztán kiadod.


Egyes városokban akár évi 10 % hozam is van ezen.

2015. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező: értelmes "paraszt" válaszoddal feltételezem nem 1 tanúlt, művelt stb "ember" vagy. Talán a temetésedre eléglesz-hasznos, de elötte még vegyél illem órákat.
2015. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nagy kérdés hogy hosszú vagy rövid távban gondolkodsz? Kérdés hogy akarsz e foglalkozni a dologgal vagy csak beteszed s kész? Én ingatlanban tartom igaz hosszú távban gondolkozom s kicsit dolgozom a kiadásukkal is.
2015. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne honnan lett hirtelen ennyi pénzed, ha nem vágták csak úgy hozzád tényleg nem kis idő összeszedni, akkor meg ragad az emberre némi pénzügyi ismeret.


Nincs tuti üzlet amúgy. Persze vannak perverzek akinek gyerekkori álma közértet nyitni a garázssoron, merazmilyenjóüzlet. Na az ilyenek a legfelejtősebbek. Csendestársként már el is ment a pénzed, ha ilyenbe beszállsz.


A pénzünket egyetlen egy esetben szabad egy helyen tartani, ha magyar államkötvényt veszünk rajta, mondjuk 5 éves ciklusokban. Minden máson van az a kockázat, hogy nemhogy nem nyerünk, de bukunk rajta.

Teljesen felesleges magánnyugdíjkasszába fizetni, ők is csak államkötvényt vesznek rajta, csak még élnek is a pénzed kamatjaiból.

A bankbetét jelenleg kb semmit nem ér, és a jegybank politikája nem is nagyon mutat arrafelé, hogy ez a közeljövőben változna.

Ha akarsz kockáztatni én alapkezelőhöz vinném max a pénz 20%át, kizártnak tartom, hogy egy pénzügyi zöldfülű kiigazodjon önállóan a részvénypiacon, random válassz ki 4-5 alapot és rakd szét a pénzt közöttük.


De még egyszer a legfontosabb! Önállóan neki se kezdj befektetési kisokosokat olvasni. Vannak emberek akiknek ez a szakmája, és keresnek neked annyi pénzt vele, mint amit te is megkeresnél csak vérveritékes munkával meg 0-24 idegeskedéssel.

2015. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

az ingatlanfétis meg egy igazi magyar dolog, nem tudom ki terjesztette el, de ma már nagyon nem üzlet az egész, simán nem hoz annyit, mint amennyi baj van vele


ráadásul nem fluicid, és ha egyszercsak nem úgy alakul az életed adhatod el áron alul

2015. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ingatlant szerintem úgy érdemes hogy ha úgyis van ennyi kp-d akkor nagyon lealkudva lecsapni a jó minőségű lepukkant ingatlanokra. Ha azonnal tudsz fizetni, sokat lehet spórolni, utána meg kiadod, eladni meg ráér. Én azt csinálnám hogy a jelenlegi lakást kiadnám, és a hirdetett ingatlanban élnék, úgy tudnám mutogatni. Nem volna sürgős semmi.
2015. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
20%
questor :-)
2015. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Engem is érdekelne honnan lett hirtelen ennyi pénzed, ha nem vágták csak úgy hozzád tényleg nem kis idő összeszedni"


9 évnyi gyűjtögetés, korábbi kincstárjegyek kamatai - azért 2007-ben még 7% volt a hozam. Akkor úgy gondoltam, hosszú távon meg lehet a kamatokból élni. És valóban a jegybank többé nem barátunk, ezért keresek valami jobbat.


Köszi az eddigi válaszokat!

2015. okt. 9. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!