Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyek a háztartások állandó...

Melyek a háztartások állandó és változó kiadásaik?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Állandó kiadás a közös költség, villany, gáz, bérlet, stb.

Változó kiadás az élelem, tisztálkodószerek, kulturális kiadások, javítás-szerelés, stb.

2015. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az élelmiszer miért változó?

Persze, alacsonyabb jövedelem mellett kevesebb vagy minőségtelenebb élelmiszert veszel, de hogy veszel az biztos.

2015. okt. 10. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod és okosabb vagy nálam, akkor miért kérdezed meg?

Abszolúte nem csodálkozom azon, hogy egy csomó megválaszolatlan kérdés van...


Mivel a kérdésed általánosságban van feltéve, azt gondoltam, hogy a havi kiadásokra ( az élelmiszer havonta változó, míg a rezsi nagyjából egyforma az átalány miatt) vagy kíváncsi, de én már belefáradtam abba, hogy segítek a kérdezőnek, az meg lehurrog. Majd válaszol Neked, aki okosabb - vagy Te magadnak :-)


Ja, és ÓRIÁSI tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy a drága élelmiszer minőségi: a 3500 ft/kg-os sonkában is van pl. szója, azaz töltelékanyag, dúsító :-)

2015. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem sértésnek szántam.

És nem is az érdekel, hogy mit tartalmaz egy kiló disznóhús, hanem hogy mért vannak így felosztva a kiadások, amikor egyes dolgokról le lehet mondani, de az élelemről pont nem.

A kérdésre a választ pedig nem tudom pontosan, ezért kértem ki más véleményét.

2015. okt. 10. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor kisértődtem :-) (de csak azért, mert azt írtad, nem sértésnek szántad :-) )


Az élelmiszer azért változó, mert ha akarom, 2 ember havi 40 ezerből is meg tud élni, de ha akarom, akkor 300 ezer sem elég. Én pl. lehet, egyik hónapban 40-et költök, következőben meg 80-at... Mikor hogy...

Az élelmiszeren lehet a legtöbbet spórolni!!! És nem feltétlenül úgy, hogy "szemét" kajákat eszel... Csak tudni kell a "trükköket" :-)


Közös költségen nem lehet spórolni, csatornadíjon sem, az állandó.

2015. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ah, vagy úgy.

Értem és köszönöm.

2015. okt. 10. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!