Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkába állok hétfőn, hogyan...

Munkába állok hétfőn, hogyan kell intézni a navnál, ha számlaképes vagyok? És a munkaügyi?

Figyelt kérdés

Azt mondták, ha lesz melóm, akkor jelezzem, hogy az lesz a fő kereseti forrásom és nem az amit megjelöltem amikor adószámos magánszemély lettem.

Ezt még előtte el kell intézni, vagy csak akkor ha már van munkaszerződésem?

A munkaügyi központban is mondták, hogy 15 napon belül jelezzem ha lesz munkám, de ezt már nekik tudniuk kell, hogy mikor állok munkába, mert az ifjúsági támogatásnál egy csomó papírt aláírtam és azon fel volt tüntetve, hogy mi van. Akkor is be kell mennem és megmondani, hogy mi a helyzet? Oda is vinnem kell szerződést meg mindent?



2015. okt. 18. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

"15 napon belül jelezzem"


utólag kell jelezni és nem előre.

2015. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, a munkaügyiben mondták ezt, de ez van a navnál is? Meg az lett volna a kérdésem, hogy mit vigyek magammal.
2015. okt. 18. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha lesz főállásod, eddig meg volt álláskeresési járadékod, akkor lényegében nem változik semmi a másodállású számlaképességben.


Ha viszont csak regisztrálva voltál a munkaügyiben és főállásban voltál adószámos a munkaügyi mellett, akkor változásbejelentő kell a Nav felé.

[link]


A nav felé, azon felül - ha indokolt - a főállás, mellékállásúvá tétele, és eddig magad után fizetted az eü hozzájárulást, akkor az alól is ki kell jelentkezned ezen a nyomtatványon:


[link]


Ügyfélkapun is intézheted ezeket.


A munkaügyi felé mindkét esetben jelezned kell, hogy x.hónap x napjától főállásod van és törölnek a nyilvántartásból.

2015. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!