Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljak havi 320 ezer...

Mit csináljak havi 320 ezer forinttal?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, 18 éves korom óta dolgozom. Eljutottam oda, hogy havi fix 320 ezer forintot félre tudok tenni. Hány százalékát fektessem be, és milyen arányosságban tartsam? Például (10% részvény, 10% deviza stb...)

2015. okt. 22. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hogy mik a közép és hosszútávú céljaid!


Pl. Akarsz-e lakást vagy autót venni 5 éven belül? Van-e valami nagyobb kiadás amire vágysz (pl. utazás)?


És még rengeteg más dolog, menj be a bankba ahol a számládat vezeted és ott segítenek!


Más téma: fogadást szeretnék kötni hogy a hozzászólások hány százaléka lesz rosszindulatú: 70%-ra teszem a lécet.

2015. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs semmi extra igényem. Van egy motorom és azzal jól megvagyok. Utazásra sem vágyom, utaztam már eleget a föld körül. Viszont a pénz csak áll a számlán, a bank által fizetett kamat már egy kicsit unalmas, ezért akarnám valamibe befektettni hogy egy kicsit izgalmas legyen ha nő havonta valamennyi százalékot az összeg.
2015. okt. 22. 11:27
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
kamu. Én nem itt érdeklődnék, hanem az összeggel, vagy papírokkal a kezemben bemennék a megfelelő befektetőhelyre.18 évesen még max. érettségid lehetett.Ennyi idősen -hacsak nem rokon foglalkoztat, szívességből- sehol nem adnak 4 év nem felsőfokú végzettség mellett szerzett foglalkoztatással a hátad mögött 320.000 ft-ot se, nemhogy annyit, hogy ebből ennyit félre tudj tenni
2015. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ügyes vagy, jól gondolkozol. Érdemes több helyre fektetni a pénzt, nekem a legnagyobb része bankban van, de van egy magánnyugdíj is amit fizetek, ez hosszú távú és van egy alacsony kockázatú tőzsdei befektetési számla, ez éves 15-30%-ot hoz, egy külföldi brókercég vezeti és a magánnyugdíj is osztrák cég.
2015. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne dolgozhatna a kérdező pl külföldön?
2015. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
provokatív kérdés
2015. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

"sehol nem adnak 4 év nem felsőfokú végzettség mellett szerzett foglalkoztatással a hátad mögött 320.000 ft-ot se, nemhogy annyit"


Én 25 évesen ennek a dupláját keresem, sikeres vállalkozás, ennyire egyszerű.

2015. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja jó, és sikeres vállalkozóként a GYIK-en kérdezi meg, mit csináljon a pénzével.

Hagyjuk már. Ez a napi villogás a pénzünkkel. (Ha nem kamu.)

És ez nem rosszindulat. Felőlem nyugodtan keresheti a dupláját is, ha sikerült neki, gratulálok. De attól még a kérdés szánalmas.

2015. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön ennek a kétszeresét is félre lehet akár tenni, így nem feltétlen kamu a dolog és provokáció, ha pláne fiatalon nincs pénzügyi ismeret, vagy kultúra mögötte.


Legegyszerűbbnek mondanám a nekem is kezdetekben bevált módszert.Reális éves tervet készíts, mit akarnál venni, mire kellhet pénz, és egy excellbe egy cashflow-t vezetni bevétel kiadás tervezettel, év elején megtervezni az egész évet, majd havonta vezetni, és három havonta controling szerint módosítani.


Ha végképp nincs elképzelésed, akkor egy komolyabb összeggel már jobb tárgyaló pozíciót érhetsz el bankban is, mint egy jövőbe mutató, havonta ennyit meg annyit tudok majd utalni - de garancia nincs rá, mert lehetnek váratlan kiadások, váratlan élethelyzet, megszűnő munkahely, stb. a futamidő alatt- "befektetéssel.

2015. okt. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

#7

milliomosként mégis olyan sivár az életed, hogy egy noname oldalon kérkedsz a vagyonoddal.


Gratulálok!

2015. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!