Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet a csomagom? Megérkez...

Hol lehet a csomagom? Megérkezhet még? (Aliexpress) Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Augusztus 30.-àn rendeltek Nekem egy kabátot, amit szeptember 15.-én postára adtak kínában a track szám szerint! Ennyi infóm van róla! :( :( egy-két nyomkövetési oldal ugyan írja, h aznap este elküldték (gondolom hajóval), de a chinapost és a magyar posta oldalán csak annyit ír, h átvette a kínai posta szept. 15.-én! Ennek már 6 hete!!!! Esélyes, h megjön még? (Mielött bárki megkérdezné, igen, én írtam ki hasonló kérdést pár napja) köszi, ha tudtok segíteni

2015. okt. 25. 06:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, h van olyan nyomkövetési oldal, ahol azt írják, hogy "átvételi szabadság" van! Azóta.... :( ez mit jelenthet?
2015. okt. 25. 06:56
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Azt jelenti, hogy ne utalj előre pénzt és ha átvertek, akkor irány a rendőrség, mert lehet nem te vagy az egyetlen akit megkárosítottak és hitegetnek.Novemberben már mehetsz is feljelenteni őket.
2015. okt. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Már megírtam neked a múltkor is, hogy a csomagot útnak indították - hajóval.


Amíg a csomag úton van 2 célállomás között addig semmiféle adat nem érkezik róla.

Főleg, hogy a kínai posta addig trackelte a csomagot, amíg fel nem pakolták a konténert. Utána már a magyar posta dolga, akik viszont legközelebb akkor fognak vele foglalkozni, hogyha beérkezett az országba. Már pedig az a szerencsétlen csomag először valahova máshova fog érkezni (Németországba, Hollandiába), ahol lepakolják a hajót, onnan még vonattal vagy teherautóval hozzák át MO-ra.


Tehát 30 nap csak a hajóút +2/3 nap a rakodási idő induláskor és érkezéskor.

Min. egy hét amíg a nyugati kikötőből MO-ra vergődik a csomag

Min. egy hét, amit a magyar posta eltököl vele.

És akkor erre bárhol, bármikor bármilyen csúszás rájöhet.


A csomag természetesen megjöhet egyszer - valószínűleg meg is fog. A kérdés csak az, hogy mikor.

2015. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
A 2-es idióta, ne foglalkozz vele.
2015. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) akkor várok türelmesen!
2015. okt. 25. 07:53
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
2es vagyok.Pont egy internetes rendeléses ügyben verték át a gyermekem, amiról nem volt tudomásom .Csak éppen magyarországi eset.Megrendelt áru nem érkezett meg, de át lett a pénz utalva.Sok hónap után, nem mi jelentettük fel az illetőt, mert 10 ezer ft alatt volt a kár.Tárgyalás lesz .Visszafizetés vagy leülés között választhattunk.Azért ez is fennállhat az esetedben.Ne hagyd magad átverni.A sértegetést meg kikérem magamnak, nem vagyok idióta.Csak segíteni próbálok saját példával.Egyébként milyen szállítási határidőt ígértek a megrendeléskor?
2015. okt. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kettes! Írták, hogy aliexpressen rendelte. Ott a pénzt csak a akkor kapja meg az eladó, ha a vevő visszaigazolta, hogy megkapta a terméket, vagy letelt a 60 nap. Ha közben jelzed az alinak, hogy nem kapta me a terméket és az eladó nem tudja igazolni, hogy te megkaptad, akkor visszaadják a pénzt.Az alit ne keverd a vaterával.

Kérdező, várni tudsz, ha kezd letelni a 60 napod, akkor az aliexpressen disputét kell nyitni és vagy visszakapod a pénzt, vagy az eladó küld másikat.

Nekem már mind a kettőre volt példa.

Sajnos a disputét azzal kell intéztetned, aki rendelte neked.

2015. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

# 6/


De igen, idióta vagy, ugyanis itt egy Aliexpress rendelésről van szó (gondolom gőzöd sincs róla, hogy mi az), nem pedig egy magyar lehúzós előre utalásról.

2015. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már nyitottunk disput-ot pár napja... Csak azért elsősorban a kabát kellene... :)
2015. okt. 25. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!