Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A csomag-szállítónak a ház...

A csomag-szállítónak a ház bejáratáig, vagy pedig a lakás-ajtóig kell felhoznia a csomagot? (társasház esetében)

Figyelt kérdés
Rendeltem 40 kg kutyakaját, és a szállító nem akarta felhozni az 1. emeletre, mondván hogy neki az nem feladata.

2015. okt. 25. 07:40
 1/5 mi lenne ***** válasza:
32%
lakás ajtóig, ha az emelet, ajtószám is fel van tüntetve. ha így volt én a helyedben nem vettem volna át. vigye vissza.
2015. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a szállítási feltételeket az adott cég honlapján, ahonnan rendelted a terméket! Általában bele szokták írni.

És van, hogy nem köteles neked semmit ajtóig becipelni, csupán a kapuig. A ház, lakás kapujáig. Mivel ő futár, neki az a dolga, hogy az adott terméket elvigye a vásárlóhoz, de az, hogy több 10 kg-os cuccokat cipeljen, az nem tartozik valóban a feladatkörébe.

2015. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Cègfüggő. Aki nekünk az ùj hűtőt hozta, az csak lerakta az ajtòba. (Behoztàk volna 4000 Ft-ért.)


Akik a mosògepet hoztàk, ők behoztàk teljesen.

2015. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az lehet az érdekes helyzet, amikor egy 80 éves néni rendel 40 kg kutyakaját, és neki kell felvinnie a 3. emeletre, mert a 25 éves srác nem hajlandó felvinni. Csomagkiszállítás számomra legalábbis azt jelenti hogy az emberhez eljuttatják a csomagot, nem pedig hogy lerakják a ház elé, ... jó hogy nem a város szélén rakják le.

Akik kutyakaját szállítanak ki biztosan hozzá vannak szokva hogy több tíz kg-os csomagokat pakoljanak. Amikor én 16 évesen építkezésen dolgoztam, simán cipeltették velünk a 30 kg-os cementes zsákokat.

2015. okt. 30. 10:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem az a gond, hogy ne tudná megcsinálni, csak nem feltétlenül tartozik a hatáskörében.

Pl. ha egy cégnél irodai alkalmazottként dolgozol, te is ki tudnád takarítani a wc-t is, de attól még a takarítónő azért van alkalmazva, hogy ő azt elvégezze...

Amúgy a futárnak az a dolga, hogy a megadott címre kiszállítsa az árut, vagyis ha ő elszállítja a megadott címre, ő a kötelezettségét teljesítette. Az meg a szállításba nem feltétlenül tartozik bele, hogy a 10. emeletre felvigyen több 10 kg-os cuccot.

Nem mellesleg, ha az idős néni rendel 40 kg kutyakaját, akkor az nem váratlanul az égből pottyanva érkezik, hanem tud róla, így a néni odahívhat bárkit, szomszédot, hozzátartozót, aki segít neki felvinni, mert nem feltétlenül a futár dolga.

Amúgy megnézed azóta a szállítási feltételeket, ahonnan rendeltél?

2015. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!