Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor fogunk úgy élni mint az...

Mikor fogunk úgy élni mint az osztrákok, németek? Mikor jön el az igazi rendszerváltás?

Figyelt kérdés
2015. okt. 28. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Most
2015. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Majd ha az àtlag munkàs munkamoràlja, tekjesìtmènye is elèri az osztràk, nèmet szintet. Az osztràk takaritó sem azèrt keres 1100 €-t mert csak, hanem ennek közgazdasàgi oka van. Balàzska! Rengetegszer meg lett már magyaràzva a mièrtje a dolognak. Ha arra nem vagy hajlandó hogy utànaolvass nèhàny dolognak, akkor mit kerdezgetsz itt folyton? Millió èrtelmes vàlaszt kaptàl de te csak azèrt sem bìrod felfogni. Ebből arra következtetek hogy egy jo nagy troll vagy, vagy szimplán retardàlt.
2015. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Majd ha az àtlag munkàs munkamoràlja, tekjesìtmènye is elèri az osztràk, nèmet szintet. "


tehát az osztrák takarító jobban takarít mint a magyar?


Ha Ausztriában takarítok, automatikusabban nagyobb teljesítményt nyújtok mint Magyarországon?


Mik a pontos okok?


OKé, a gdp több egy főre vetítve.


De miért több?

2015. okt. 28. 16:51
 4/17 anonim ***** válasza:

bár én eredetileg a másik részére akartam válaszolni, de olvastam az előző válaszokat, és: igen. valószínüleg jobban takarít.

meg ha te kimész, te is jobban fogsz dolgozni, mert érzed, hogy megbecsülnek, és nem akarod elveszíteni a munkád. egyszeűen az a pénz motivál, és még takarítani is vidámabban mész be.

angliában a magyarok örömmel mosogatnak, mert tudják, hogy hónapok alatt százezreket vagy milliókat tudnak félretenni. igaz, hogy közben szerényen élnek, de itthon is ugyanolyan szerényen élnének, csak közben egy fillért sem tudnának letenni, hogy később lakást vegyenek.

a rendszerváltás pedig megtörtént.

szabad választások vannak.

oda mehetsz, ahova akarsz.

szabadon választhatsz munkahelyet, szabadon tanulhatsz. ha tehetséges vagy határozott vagy kitartó vagy, többet kereshetsz, jobban élhetsz.

nem kell 10 évet várnod egy autóra.

ha kinyilvánítod a véleményed, nem jön érted fekete autó, nem kerülsz börtönbe. az autó régebbi sztori, de a börtön 89 előtt még jellemző volt. Hofi sokszor ült börtönben a rendszerellenes viccei miatt.

nem tudom, mit vársz. ha nem tetszik, lehet tenni ellene.

de a magyar mentalitás olyan, hogy panaszkodunk, sírunk, de egy szalmaszálat nem teszünk keresztbe, hogy változzanak a dolgok.

2015. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Német minimálbért láttál már? Ez a végletekig egyszerű szomszéd kertje mindig zöldebb téma meg elég lehangoló. Miért nem mész oda dolgozni?
2015. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nyugaton nem tudom milyen a fű, de a megélhetés az 100 % hogy jobb..


Én pl munkanélküliként is meg tudok élni, pedig csak egy melós voltam előtte.


Ha meg dolgozom akkor még marad is pénz hó végére, még egyedül élve is. (Ausztria, vidék)


Nem tudom otthon így élnek e a betanított munkások, szerintem nem.

2015. okt. 28. 17:24
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

"angliában a magyarok örömmel mosogatnak, mert tudják, hogy hónapok alatt százezreket vagy milliókat tudnak félretenni."

A biztonság kedvéért maradjunk a szézezreknél. Mutatsz nekünk egyvalakit, akire ez áll? Ugyan már. Hányan ragadnak be a kuli munkákba, csak azért, mert a cég, aki szerződtette őket, évenként emel pár centet az órabéren? És EZÉRT maradnak ott, mert centesíthető a lojalitás. Százezrek... Az.

2015. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hülyeséget írtam, mert penny, de a lényeg ugyanaz.


Részeges hintaló: akkor mirefel a kérdés, magányos vagy ott? Azt szeretném kérdezni, hogy meddig jár a segély a munkád után? Mert ez gondolom most az. Nem ellenséges hangnemben kérdem, hanem kíváncsiságból.

2015. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Részeges hintaló: akkor mirefel a kérdés, magányos vagy ott? Azt szeretném kérdezni, hogy meddig jár a segély a munkád után? Mert ez gondolom most az. Nem ellenséges hangnemben kérdem, hanem kíváncsiságból."



Arra fel a kérdés, hogy én szeretnék otthon is így élni :)


Irigylem az osztrákokat, hogy ilyen országuk van, ennyi az egész. Én azt szeretném ha mi is efelé tartanánk. Na nem mindenben, de a megélhetésben, jövedelmi ollóban mindenképpen feléjük kellene tartani.


1 évig jár a segélyem, de ha nincs munka, simán újraindítják...


Nem a segélyt propagálom, hanem arról beszélek hogy itt nem hagynak éhen halni.


Azon tényleg ne kezdjünk el vitatkozni hogy hol nyomorognak az emberek...Magyarországon a munkás fizetése rezsire meg egy kis élelmiszerre elég, ugyanez Nyugaton elég lakhatásra (helytől függően lakás, szoba, stb) meg hó végén egy kis megtakarításra.


Ha otthon nincs lakásod, el is úsztál, nem véletlenül kuporgat rengeteg nyugaton dolgozó magyar lakásra otthon.

2015. okt. 28. 17:36
 10/17 anonim ***** válasza:

alloka: nem nagyot akartam mpondani, nekem elég sok ismerősöm van kint. pont az a korosztály, akik pár éve végezték el az iskolát, de még nem alapítottak családot.

és igen, sokan sokat tudnak félretenni.

nem tudom, hogy várod el, hogy mutassak ilyen embert, mert nyilván nem fogom senkinek a fb profilját belinkelni.

de nem 1, és nem 2 ismerősöm van, aki gyűjtöget odakint.

egyikőjük 3-4 éve van kint, nem egy szakadt kocsit vett, hanem egy elég jót, ketten vannak a barátnőjével, és úgy jönnek haza, hogy nyugat-magyarországon vesznek majd családi házat. ha nem is 20 millióval térnek haza, de az tuti, hogy nem 20 milliós hitelt fognak felvenni.

írhatnék még kis 1-2 soros történeteket, de tény, hogy ha nem lenne igaz, nem mennének ennyien. persze van, akinek nem jön össze, de nem erről szólt az írásom.

aki tud, menjen, csinálja.

aki nem tud, az itthon próbál boldogulni.

2015. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!