Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan megy a kifizetés...

Hogyan megy a kifizetés folyamata az Amazonon?

Figyelt kérdés

Az Ebay-t régóta használom, az Amazonra viszont még csak nemrég regisztráltam. Adtam meg postacímet / számlázási címet, illetve a használni kívánt kártya adatait: számot, a rajta szereplő nevet, lejárati dátumot. Mást nem kért. (??!)


Próbaképpen kiválasztottam egy engem érdeklő terméket és elküldtem rá a megrendelést. Kaptam a rendelésről e-mailt, meg annyi infót, hogy az item még nem került postázásra, de amint feladják, értesítenek. Meg arról is, hogy mikorra várhatom, kb....


Igen ám, de a számlámról nem vettek le semmilyen összeget, nem kaptam értesítést, hogy megtörtént volna a kifizetés. (Ebay-en mindig rögtön jönnek az SMS-ek) Vártam egy picit, továbbra is semmi. Nézegettem a felhasználói profilomat, vadul kutatva, hol lehet fizetni a termékért??!, nehogy aztán az legyen, hogy elküldtem egy megrendelést, de renitens módon luxusként éljem meg a fizetést cserébe...


Mikor nem találtam semmilyen fizetési lehetőséget, nem kérte az Amazon sehol a 3-jegyű kódot sem (mint a Paypalnál pl.), így bepánikoltam és töröltem a rendelésemet.


A kérdésem tehát arra vonatkozik, hogy amennyiben akarok rendelni az Amazonról, akkor hogy a fészkes fenében működik a kifizetés?


Illetve: ha rendelek egy terméket az amazon.com-ról és az áru ára mondjuk 18 dollár, de a posta mondjuk 5, akkor az már meghaladja a 22 dolcsit limitet. A postaköltség is beleszámít a vámnál, vagy csak konkrétan az áru értékét nézik, amikor jön egy ilyen csomag?


Köszi előre is a választ és elnézést, hogy ennyire nincs fogalmam ezekhez, de tényleg új vagyok ezen a felületen, még csak most ismerkedem a rendszerrel. Köszönöm! :)



2015. okt. 29. 14:37
 1/1 anonim válasza:

Szia, ha még aktuális a kérdés...

Én is most rendeltem először az Amazonról, és én is csak a kártya adataim adtam meg, de nem vonták le akkor...ez volt 4 napja, ma ahogy beléptem az online bankba levonták az összegetek. A termék előbb ideért, mit ahogy levonták volna.

2015. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!