Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szoktam rendelni ebay-en...

Raccz9 kérdése:

Szoktam rendelni ebay-en sokmindent, sok helyről. Legutóbb egy telefont rendeltem 45 ezerért, FREE shippinggel. Mikor ideért kaptam egy levelet hogy vámot kell fizetnem! Eddig nem kellett, most miért kell?

Figyelt kérdés
2015. nov. 2. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Eddig is kellett volna, ha nem EU-s országból rendeltél.

Legfeljebb eddig nem szúrták ki, vagy EU tagországból rendeltél.

2015. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Eddig lehet EU-n belülről, vagy vámhatár alatti dolgokat rendeltél, ez túl drága volt.

Vagy ha rendeltél is drága dolgokat azok nem akadtak fenn a vámon, kis összeg volt ráírva, nem tudták mennyit ér, átsiklottak felette...

2015. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok.


Nincs jelentősége, mert nem érdekel a százalék, de ugyan, árulja már el aki lepontozta a válaszom, hogy milyen hibát talált benne! Vagy csak erre tud elélvezni?

2015. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

22 EUR alatti vásárlásnál nem kell vámot fizetni. De a drágább termékek esetében is van úgy, hogy az ügyeskedő kereskedők (gyakran kínaiak) nem a valós számlaösszeget tüntetik fel, ill nem a valódi termék neve szerepel a számlán, vagy a csomag külsején.

Most éppen belefutottál egy ellenőrzésbe, és szabályosan elvámolták a terméket, amit rendeltél.

2015. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. nov. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!