Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy BT-ben a kültag részesül...

Egy BT-ben a kültag részesül a beltag által keresett bevételből?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban

1. Ha valaki szívességből kültag egy BT-ben, a beltag számlára dolgozik 10 éven keresztül, folyamatos bevétel van, a kültag nem tud semmit a BT ügyeiről, bevételről, ettől független a BT mindenkori bevételéből részesednie kellene a kültagnak?


2. Mi a helyzet, ha a tudta nélkül megszűnik végelszámolással a BT? A felszámoló biztostól semmilyen értesítés nem érkezik.



2015. nov. 3. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Ha a cég fizet osztalékot, akkor abból a kültag is részesedik, a tulajdonhányad arányában

2. Aláírása nélkül a cég nem szűnik meg, majd amikor a felszámoló-biztos + ügyvéd összehívja a tulajdonosokat határozat-hozatalra, az ott készült jegyzőkönyvet alá kell írnia a kültagnak is, ezek után ami papírok bemennek a cégbírósághoz, azokat is...


3.Ha valóban semmi hivatalos értesítést eddig nem kapott a kültag, akkor ennek nagyon gyorsan utána kell járni...

2015. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ez több éves dolog, elvileg.


Miből derül ki, hogy osztalékot fizet-e a BT? 10+ éves BT, ami elvileg felszámoltak.

2015. nov. 3. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Abból, ha a taggyűlés az éves beszámolóról szóló tájékoztatás után azt megszavazta, a jegyzőkönyvet a taggyűlésről aláírta... egyáltalán nem foglalkoztál azzal, hogy beadtad a pénzedet egy vállalkozásba, és hogy az a pénz ott hogyan, milyen "nyereséggel-veszteséggel dolgozik"? Egyáltalán odafigyeltél, hogy hogyan mennek ott a dolgok???
2015. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Haveri alapon, csak így kapott valaki munkát, segítettem. Pénzem nem volt benne, kb 5000Ft lehetett, amit gondolom ő fizetett anno.


Elméletileg érdekel, hogy amit ő kapott - egy multicégnél dolgozott, számlára - abból a jövedelemből a BT kb. 10 éves fennállása alatt pusztán mint kültag részesednem kellett volna vagy sem.


Soha taggyűlés nem volt, 1 bel- és egy kültag.

Soha nem tudtam milyen eredménnyel működött a BT.

Ha jól tudom több százezres adótartozás után felszámolták, de erről hivatalosan nem tudok.


Onnantól felvették állandó munkára, megszüntette a BT-t.

Nem voltunk már beszélőviszonyban, azért nem tudok a dolgokról.

2015. nov. 3. 19:27
 5/8 Whispering Tree ***** válasza:

Kedves Kérdező!



A cég haveri alapon működött és nem üzleti alapon. Innen erednek a porblémák. A törvény megkövetel néhány formális dolgot is. Pl. az éves beszámoló elfogadását, taggyűlések összehívását stb.


Az osztalék hiánya, és a díjazás, a bevételek megosztásának lepapírozása nem volt megfelelő.


Ön annyiban hibás, hogy éveken át "jó" volt ez így, és hagyta. Örök tanulság, hogy "cégezni" így nem lehet, és nem is szabad.


Ami a szerencse, hogy Ön kültag volt. Mivel a cég tartozással és felszámolás keretében szűnt meg, ezért az utolsó ügyvezetőt nagy eséllyel 5 évre eltiltották a vezető tisztségviseléstől. Ebből Ön legalább nem "részesedett" szerencsére.


Az adótartozásért, és más egyéb tartozásért a beltag korlátlanul felel. Ez is szerencse. Azonban a törvény rendelkezik a korlátlan mögöttes felelősségről is most már, így még a kültag sincs "biztonságban".


A jövőben feltétlenül ki kell kérnie szakember tanácsát, ha cégbe vág. Jó üzlettársat nem lehetetlen találni, csak nehéz, szóval fel a fejjel.

2015. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. nov. 5. 00:20
 7/8 anonim ***** válasza:

"...multicégnél dolgozott számlára..."

kérdés, mennyi volt havonta, amit számla ellenében kapott, mert ha a BT gyakorlatilag csak a bevételi számlákat gyártotta, és egyéb valós tevékenysége nem volt, tehát költségek a havi "munkabéren + járulékán" kívül gyakorlatilag semmi, akkor bizony ott nem volt miből osztalékot fizetni. Hiszen ezen a költségen kívül még rengeteg olyan adó, (IPA, T.adó, esetleg ÁFA, stb.) fizetni-való volt, ami miatt valóban csődbe-jutott a cég, tehát osztalékot fizetni egyszerűen nem volt miből!


De legyen ez számodra egy jó tanulság, és bizony nagyon-nagyon figyelj oda, ha még egyáltalán valamikor ilyesmibe belevágsz!!!

2015. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyit kereshetett, nem akarom leírni a cég nevét, de egy telekommunikációs multi, mobilcég, képzettség nélkül, informatikai terület. Ne kérdezd, hogy került oda, én sem tudom.

Ha saccolnom kellene 3-400.000-et kereshetett 5-6 éve. Tippelem, nem tudom.

2015. nov. 5. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!