Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendelek valamit Ebayről...

Ha rendelek valamit Ebayről kínából ami 20. 000Ft így a vámhatóság megállapítja hogy ÁFA köteles, az ÁFÁt hol/hogyan kell befizetnem és ez mennyi idővel nyújtja el a szállítást?

Figyelt kérdés
Amúgy elég szemétség szerintem hogy kifizetem az árut de ki kell fizetnem még pluszba az ár kb. harmadát ha meg is akarom kapni.
2015. nov. 5. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:

ez van, ha nem tetszik, költözz egy normális országba.

amúgy a postás amikor kiviszi, neki kell fizetned. de nem csak az áfát, hanem +2000 ft vámkezelési díjat is, úgy készülj...

2015. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
150€-ig nincs vámkezelés, és az különben sem előre meghatározott összeg, hanem függ a besorolástól. Egyébként postai úton/e-mailben lehet elintézni. Mailben kell a bizonylatot elküldeni, és ha kérdezik, hogy mi van a csomagban, akkor ajánlatos az igazat mondani, mert úgyis átvilágítják.
2015. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves ostoba #2 van vámkezelés, csak vám-ot nem kell fizetni, 150€ alatt, de áfát igen!
2015. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 23150Ft-os ruha most tart 31400-nál...

Amúgy ezt anya kérdezi, de ha az eladó nem írja rá hogy mi a csomag tartalma és mennyibe kerül akkor hogyan vámolják el? Oké hogy mi van benne azt még értem hogy nézik meg de az értékét? Tudom más kaliber de azzal érvelt hogy az 1000 Ft-os kínából jövő csomagján egyik se volt rajta és gond nélkül átengedték (ha működik is gondolom a csomag biztosítását elfelejthetjük)

2015. nov. 5. 21:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Miután bejön az országba a NAV vet rá egy pillantást. Ha kis értékűnek tűnik, továbbengedik. Ha nagy értékűnek, akkor küldenek a címzettnek egy levelet, hogy nyilatkozzon, hogy mi van a csomagban, milyen értékben és ezt bizonyítania is kell (bankszámlakivonat, stb). Aztán ha nagy értékű (nagy érték: 22euro fölött), akkor kifizetheted rá a világ legmagasabb áfáját (27%) +2000 Ft vámkezelési költséget. Ha a 150 eurot is meghaladja akkor még ezek mellé pluszban vámot is kell fizetni...
2015. nov. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2015. nov. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!