Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha lenne minden hónapban 200...

Ha lenne minden hónapban 200 000-300 000 Ft közötti pénzetek a teljes havi kiadásokon felül, mit csinálnátok vele?

Figyelt kérdés

Elvernétek? Félretennétek? Minden hónapban ennyi pénzt elverni azért túlzás, nem? Ha mindet félreteszi az ember, és sosem költi el, akkor meg olyan mintha nem is lenne, nem?

Meg gyűjteni mire lehetne? Egy normális, jó helyen lévő, nagy lakásra sosem gyűlik össze még ekkora havi összeg sem...



2015. nov. 5. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem túlzás ennyit elkölteni sem, de attól függ, hogy szeretnél-e valamire félretenni. Lakás valóban sokára lesz belőle, de pl egy induló tőke 2-3 év alatt összejöhet, ha veszel fel mellé hitelt.
2015. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Nekünk ekörül marad egy hónapra,ha mindent kifizettünk, feltankoltunk a hűtőbe-konyhaszekrénybe.


Mi el is rakunk belőle, meg költünk is. 100 körül elrakunk, 150 körül elköltünk.


Nem gyűjtünk konkrétan semmire, de akármikor jöhetnek rosszabb idők, akkor jó lesz, ha van mihez nyúlni, nem kell azonnal kölcsön.


Elkölteni meg simán elmegy 150 egy hónapban: ruhák, illatszerek, ajándékok, 1-2 buli, 1-2 étterem, ilyesmi, simán elmegy. Nyáron nyaralás pl.


Én nem sajnálom, minek üljünk minden egyes forinton?

2015. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Durva számokkal dobálóztok. 4 db hétvége van egy hónapban. A kötelező kiadásokon felül hogy tudtok 150 ezreket elkölteni... én a harmadát sem tudnám. Minden nap étteremben esztek vagy mi?
2015. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem, de a párom kifejezetten drága ruhákat hord, szeret rá költeni, én mondjuk turizni is szeretek, viszont illatszerekből, parfümből drágát használok. 4 hétvégén valami program, hazautazás, akkor a családba is viszek mindenkinek valami ajándékot, van egy eü. gondom, magándokihoz járok vele, imádom a könyveket is, bár járok könyvtárba, de van, amit szeretek megvenni magamnak sajátnak. Stb. stb. szerintem simán el lehet költeni ennyit, sőőt...
2015. nov. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is elmegy ennyi, nekünk mondjuk havi szinten nem tudom, mert vállalkozásból élünk, össze-vissza van pénzünk, hol kevés, hol sok.

De csak megnézem, hogy elmegyek fodrászhoz, elmegy a párom is, én körmöshöz, esetleg kozmetikus, és már ez kb 20 ezer ft alsó hangon. Elmegyünk egyet vacsizni egy átlag étterembe, kapásból egy 10es. Moziba elmész, belépők, popcorn, üdítő, minimum 5 ezer, meg aztán mindig kell valami, vagy bedöglik valami, akármi, simán elmegy a pénz, ha van...Nyilván akinek nincs, annak nem, lejjebb ad az igényekből, de ha több pénzed van, akkor magasabb az igényed: jobb ruhák, több szórakozás stb

2015. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Simán el lehet költeni. Egy hétvége alatt nekünk elmegy 30-40 ezer úgy, hogy észre sem vesszük. Étterem, buli, mozi, és igen ruhavásárlás...
2015. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Úgy nézem a válaszadók nem vették figyelembe a teljes havi kiadásokon felül részletet. Tehát próbálom a kérdést értelmezni: megvettem már minden ruhát,könyvet, ennivalót(akár étteremben is), voltam körmösnél és fodrásznál, moziban, minden átlagosnak mondható költségem megvolt, és még mindig maradt 2-3 százezer a zsebben. Lehet félerakni, kell is. Gondolni kell a gyerekek jövőjére, a nyugdíjas korra, a váratlan kiadásokra. Lehet gyűjteni rövidebb távú célokra is, egy utazás jövő nyáron, drága hobbi, stb. Egyébként évi 3 millát ha félre tud rakni valaki, az nem kevés pénz. Kevesen tudják ezt megtenni.
2015. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Már bocsi, de nekem a teljes havi kiadásban nincs benne a szórakozás meg ilyesmi.

Nekem a havi kiadás az a lakbér, rezsi, bérlet, tankolás, étel.

Ennyi.

Nem azonosak akkor a fogalmaink, de szerintem a kérdező is így értette.

Ha már mindent beleszámolunk a haviba, a hobbit, a ruhákat stb és azon felül maradna ennyi, akkor nyilván mi az anyámkínját tudna vele csinálni, mint elrakni? Kidobni biztos nem fogja a kukába. Szóval szerintem te nem értelmezed jól a kérdést.

Vagy már én magam sem tudom.

2015. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ a teljes havi kiadást hogyan értelmezed. Beletartozik a kaja, rezsi, albérlet, hitel van, autofenntartás stb., de szerintem nem sorolható ide az, hogy megtetszik valami a kirakatban és megveszem, akkor is ha nincs szükségem rá, vagy, hogy elmegyek szórakozni. Ezek olyan költségek, amiket igenis meg lehet spórolni, ha az a cél, a többi fix költség.
2015. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
De tényleg mi másra költené még? Minden hónapban vesz egy iPhone-t?
2015. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!