Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdekes lehet a lakástakarék...

Érdekes lehet a lakástakarék akár számlanyitási díj nélkül?

Figyelt kérdés
Mert szerintem jelenleg egyik legnépszerűbb megtakarítási forma a lakástakarék-pénztár, amelyre minden 10 Ft befizetésed után további 3 Ft támogatást kapsz az államtól. Egy lakástakarék-pénztári megtakarításra maximum évi 72 000 Ft állami támogatást kaphatsz, amit havi 20 000 Ft-os befizetéssel tudsz elérni. (20 000 Ft x 12 hó = 240 000 Ft, 240 000 Ft x 30% = 72 000 Ft). Ha ez tisztán jön, nincs számlanyitási díj, akkor az szerintem jelentős kedvezmény. Szerintetek?

2015. nov. 10. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2015. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Más szerint is jelentős kedvezménynek számít, ha nem kell számlanyitási díjat fizetni?
2015. nov. 10. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem törvényszerű. Vannak olyan piaci szereplők, akiknek a konstrukciói számlanyitási díjjal is optimálisabbak. Továbbá vannak olyan élethelyzetek, amelyekben kockázatos az ingyenes számlanyitást választani, ismerve annak feltételeit.

De nekem a kérdés erősen reklámszagú.

2015. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Öt év vállalása, illetve aegonos lakásbiztosítás a feltétel, ez nekem vállalható volt, én megkötöttem. Köszi
2015. nov. 30. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Még mindig reklámszagú.
2015. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A számlanyitási kedvezményed miatt a tőkekamatod lesz kevesebb, és a futamidő végére sokszorosát bukod. Lassan mindegyik LTP-t kötő csinál több különböző csomagot. Az egyik amire kihozható az ingyenes számlanyitás, a másik ami nagyobb tőkekamatot biztosít. Pénz csak pénz csinál.

pl, 10 év, 20e Ft befizetés/hó. Ha nyitod a számlát, 76.000 Ft. Ha ezt kifizeted, a futamidő alatt 248.541 Ft tőkekamatot ígérnek. Ha nem fizeted ki, és ingyenes számlát választasz, akkor a tőkekamat 15.891 Ft lesz. azaz a 76ezres induló költség megtérül, mert kamatozik 232.650 Ft-ot. Csak pénz csinál pénzt...

Ezt csinálja mindegyik. Ha ingyen nyitod, gyakorlatilag semmi tőkekamatod nem lesz.

Ha maximalizálni szeretnéd az LTP-ket, nem szabad ingyenes számlanyitást választani.

2016. febr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!