Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aktív korúak / FHT felülvizsgá...

Aktív korúak / FHT felülvizsgálatakor a munkaügyi központ által közvetített tanfolyam ideje beleszámít a szükséges 30 napba?

Figyelt kérdés
Májustól júliusig jártam egy képzésre, melynek idejére felfüggesztették az aktív FHT-m és helyette keresetpótló támogatást kaptam. Elvileg bőven megvan a 30 nap, csak nem tudom, hogy van e benne bármilyen csavar pl a számítással kapcsolatban. Azt tudom, hogy csak a hétköznapok számítanak, ünnepnapok és hétvégék nem. Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 17. 05:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Van:

"(2)208 A 34. § (2) bekezdésében foglaltakon túl meg kell szüntetni az aktív korúak ellátására való jogosultságát annak a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra jogosult személynek

e) aki a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának a 25. § (4) bekezdés b) pontja szerinti éves felülvizsgálata során, a felülvizsgálat időpontját megelőző egy évben a foglalkoztatást helyettesítő támogatásra való jogosultságának fennállása alatt legalább 30 nap időtartamban


ea) közfoglalkoztatásban nem vett részt, vagy


eb) kereső tevékenységet - ideértve az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény szerint létesített munkaviszony keretében végzett, valamint a háztartási munkát is - nem folytatott, vagy


ec) munkaerőpiaci programban nem vett részt, vagy


ed) az Flt. szerinti és legalább hat hónap időtartamra meghirdetett képzésben nem vett részt vagy ilyen képzésben való részvétele nincs folyamatban."


(szociális törvény)

Azaz a munkaügyis tanfolyamnak legalább 6 hónaposnak kell(et volna) lennie, hogy FHTra jogosítson.

Egyébből (közmunka, egyszerűsített foglalkoztatás) nem jön össze a 30 napod?

2015. nov. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nézd el sutaságom, de most összezavarodtam. Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok. Részt vettem a munkaügyi által felkínált tanfolyamon, melynek végeztével újraindították az addig szüneteltetett FHT-m. Akkor az ügyintéző azt mondta, hogy a tanfolyam időtartama beleszámít a szükséges 30 napba. És most, hogy az éves felülvizsgálatra mennék, gondoltam előtte megkérdezem, hogy úgy ahogy van beleszámít, vagy variálnak valamit.


Közmunka mifelénk nincs, így maradt a tanfolyam, illetve a mindenfajta együttműködés a hivatallal.

2015. nov. 17. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A legtisztább ha valaki bejelent háztartási munkára 30 napra. 1000 Ft a költsége. 1 hónapos tanfolyam nem elég csak a 6 hónapos.
2015. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!