Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen termékkézbesítési...

Milyen termékkézbesítési módot válasszak, ha egy árut szeretnék eladni?

Figyelt kérdés

Apróhirdetésre raktam fel egy árut (kb. 1,5 kg) 8 ezer forint értékben. Ha egy potenciális vevő a személyes átvétel helyett a postázást választja, hogyan küldjem el? (postai utánvét? előre utalás? stb.) Érdekelne,hogy az egyes esetekben mennyit kellene külön nekem,és a vevőnek fizetnie,illetve,hogy melyik lenne a legköltséghatékonyabb megoldás (számomra).

Még nincs tapasztalatom e téren, ezért örülnék ha egy kicsit részletes választ adnátok. Köszönöm!!



2015. nov. 23. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szemelyes atvetel, ha ez nem megy, eloreutalas. Sajnos tul sok idiota van, aki az utanvetes csomagot nem veszi at, mert meggondolta magat, nincs otthon, nincs kedve, stb.
2015. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Postai utánvét: ha a vevő meggondolja magát - ami gyakran előfordul az apróhirdetési oldalakon - és nem veszi át, akkor bukod a postaköltséget, ami kb. 1500 ft. Ugyanis a postaköltséget ilyenkor Neked, a feladásnál kell fizetni.

Szóval az utánvét sem a vevőnek (drágább utánvéttel), sem az eladónak nem jó.


Nem csak a termék súlyától, de a méretétől is függ a postai költség.

Részletesebben a posta.hu oldalon tudsz tájékozódni.


[link]


Apróhirdetéses oldalon nem tudom, mennyire fog előre utalni a vevő egy vadidegennek...


Az a helyzet, hogy ilyenkor a személyes átvétel a legjobb.

(személyes magánvélemény: én inkább a Vaterán adok el, ahol ugyan fizetni kell egy keveset, de ott a vevő az értékeléseimből látja hogy milyen eladó vagyok )

2015. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!