Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valakinek TB tartozasa van...

Ha valakinek TB tartozasa van es munkanelkuli akkor letezik hogy elengedik?

Figyelt kérdés
es ha mondom az apehnal h munkanelkuli vagyok es nem birom kifizetni es 0 a jovedelmem mert segelyre sem vagyok jogosult akkor elengedik? viszont ingyenes tb re jogosult lettem volna csak a no ezt a munkaugyibe nem mondta nekem erre lehet hivatkozni?

2015. dec. 7. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Számíts inkább arra hogy méltányossági alapon felajánlják vagy elfogadják a részletfizetési lehetőséget.

Adósság magától nem tűnik el, ha nem tudják a kintlévőséget behajtani akkor fizetési meghagyási eljárást indítanak, a tartozás behajtóhoz kerül, aki például elrendelni hogy amint fizetést kapsz, abból vonják le.

Legrosszabb esetben napi 5000 forinttal számolva leülöd börtönben.

2015. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Az első válaszolóra ne hallgass! :)


Nincs börtön és behajtó sem. NAV-os adóhatósági végrehajtó van, ha lejárt esedékességű adó- és vagy járuléktartozásod van.


Besétálsz a járási hivatalba (kormányhivatalokban van), és kérvényezed, hogy a körülményeidre tekintettel vállalják át az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettséged. Ha átvállalják, akkor csak onnantól kezdve tehetik azt meg, visszamenőleg nem.

Ha vállalják, ha nem, a NAV-hoz írsz egy mérséklési kérelmet a Fizetési Kedvezmények Osztályára. Abban kéred, hogy a náluk fennálló tartozásodat méltányosságból engedjék el. Összeget nem kell írnod, mert pontosan úgy sem tudod, hogy mennyi az annyi, akár naponta új összeg könyvelődhet fel. Ők így a teljes összegre fogják érteni a kérelmet, úgy mint tőke és késedelmi pótlék tartozás is.

Sírni nem kell benne, csak közölni a tényeket. Ha bekérnek hozzá még valamit, akkor azt határidőben, pontosan teljesítsd!

Aztán várj türelemmel a szerencsédre. 30 nap az ügyintézési határidő.


Ettől függetlenül a járási hivatalt járd meg, mert hiába engednék el a tartozásodat, ha a jövőbeni időszakra újra előírják azt.


Ha a járási hivatal átvállalja, akkor ad róla igazolást. Azt nem nézegeted otthon, hanem a NAV-hoz be kell nyújtani másolatban a T 1011-es nyomtatvány értelemszerű kitöltésével együtt. Onnantól kezdve nem írják elő Neked a járulékfizetési kötelezettséget, mivel igazoltad, hogy a hivatal átvállalta helyetted.

2015. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de anyamékal élek és nekik van jövedelmuk igy lehet nem engedik majd el
2015. dec. 7. 23:19
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szüleidet nem veszed bele. Hiába laktok egy címen, külön háztartásként kezeled Magad!

Ennek szellemében töltsd ki a nyomtatványokat. Ők ilyen szempontból "nincsenek", csak a lakhatásodat biztosítják. Ennyi...

2015. dec. 8. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
79%
Ez sajnos elég világvégés felállás. Hasonló cipőben vagyok és én már a gyakorlatból írok,mindent végigjártam és jelenleg nincs kiút a fizetés alól.Ha bemész az önkormányzathoz, vagy járási hivatalhoz mindenütt azzal kezdik, hogy az egy háztartásban élők, a vele egy egy háztartásban élők összjövedelme számít, ezt nem lehet mellőzni, max ha tudod bizonyítani, hogy egyedül laksz. A NAV-hoz beadott méltányossági kérelem után kapsz egy nagy kérdőívet melyen el kell tüntetni a vagyoni állapotot és a veled egy háztartásban élők jövedelmét. Ennek függvényében állapítják meg a részletfizetési kedvezményt, amire max. számíthatsz. Hiába voltam tartós munkanélküli, hiába mentem el az ombudsmanig is, visszamenőleg 5 évre kiutalták a csekkeket 360 ezer ft-ról, havi majd 10 ezres törlesztéssel, melyet azóta is fizetünk, többnyire a nejem nyugdíjából. Kívánom legyen több szerencséd, de a mai viszonyok közt erre kell számítani.
2015. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szüleidet nem veszed bele. Hiába laktok egy címen, külön háztartásként kezeled"


te ezt már próbáltad?!

2015. dec. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Unokahúgomnál volt ez a szitu, pedig a keresettel rendelkező anyjával élt. Átvállalták helyette, hiszen elmúlt 18 éves, a szülő lakásában a saját háztartás teljesen életszerű ilyen helyzetben, a szülő nem köteles eltartani gyermekét. Azon kívül sűrűn találkozom ilyen (megoldott) helyzetekkel. A kérelmen nem szerepelt az Anyuka sehol. :)
2015. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!