Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ellent mondhatok-e ennek a...

Ellent mondhatok-e ennek a Bírósági ítéletnek, és ők mit tehetnek ellenem, vagy én mit tehetek ellenük, megtámadhatom-e a végzést?!

Figyelt kérdés
Volt egy OTP hitelem amit nem tudtam teljesen visszafizetni 2007-ben felmondták a szerződést, átadták az OTP Faktoringnak. A Faktoring átadta behajtónak. Ezután a Faktoring elkezdett levelezni velem, amire válaszoltam is mindig. Aztán átadták közjegyzőnek, jött a MOKK-os levél, mindkettőnek nem egyszer ellent mondtam. Ma 2015.12.12. -én kaptam egy levelet a Törvényszékről, hogy meg volt a tárgyalás elutasították az ellent mondásomat, fellebezésnek helye nincs, ezt írták. Ez szerintem már jóval meghaladja az 5 évet. Senki nem értesített a tárgyalásról.
2015. dec. 12. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem volt tárgyalás, valószínűleg nem is évült ha folyamatosan leveleztél velük. Ha fellebbezésnek helye nincs, akkor csak a Kúriánál lehet felülvizsgálatot kérni, de az nem lenne olcsó és szerintem értelme sincs, ráadásul halasztó hatálya sincs. Szóval érdemben nem tudsz mit tenni, esetleg megállapodni velük.
2015. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Az 5 éves elévülési periódus minden felszólítással újraindul...


2. Jó eséllyel értesítettek a tárgyalásról. Az nem elképzelhető, hogy elköltöztél, de a lakcímváltozást nem jelentetted be és a régi címre ment az értesítő? De ez esetben tök mindegy, mert


3. mint a levélben is olvashatod, fellebbezésnek helye nincs, ergo perkálni kell.

2015. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
És ha nincs szerencséje a kérdezőnek (tudom, nem szerencse kérdése), akkor még jókora kamatot + közjegyzői munkadíjat, perköltséget is kell fizetnie...
2015. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!