Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Inkasszó lejárta után mikor...

Inkasszó lejárta után mikor lehet levenni a számlámról a zárolt összeget?

Figyelt kérdés

Van egy bankszámlám, amit inkasszóval sújtottak. Kb. 160.000 forintot zároltak rajta. Azt mondták a bankban, hogy az inkasszó dec. 21-ig van érvényben.

Ez azt jelenti, hogy dec. 21-én éjfélkor már tulajdonképpen hozzá lehet férni az összeghez, vagy be kell menni, és kérni az inkasszó törlését? Mondjuk mindenképpen be kell menni gondolom, mert a pénztárból kell kivenni a pénzt, azt hiszem.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. dec. 17. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, milyen pénzhez akarsz hozzáférni 21.-én?

- Ha van pénz a számládon, akkor a bank azt elutalja az inkasszót benyujtónak. Ez esetben nem lesz rajta semmi, amit te le tudnál szedni.

- Ha több van rajta, mint 160 ezer, akkor szólj a banknak, hogy küldje el mielőbb, és attól kezdve szabadon használhatod a számládon maradó összeget.

- Ha pedig nincs a számládon semmi, és a bank nem tud teljesíteni az inkasszót benyujtó felé, akkor tudomásom szerint 2 hét után automatikusan vissza-küldi az inkasszót. Viszont ez esetben te sem fogsz tudni felvenni semmit!!!


Szóval akkor most mi van????

2015. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1 jól írja. Ha van rajta pénz, elviszik, ha nincs, akkor nincs mit felvenni.

Ha több van, akkor már 21 előtt is hozzáférhetsz a föléhez.

2015. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A NAV miatt van rajta inkasszó. Odafelé van egy kis tartozásom. Küldték a papírt a bankból, hogy a Nav kérésére X összeget utaljanak át a NAV-nak. Bementem a NAV-hoz, és kérelmeztem a csekkes részletfizetést. Ilyenkor a behajtás szünetel, viszont a számlámon már in kasszó volt.


Megjött a jövedelmem, X összeg. De se a bank, de a NAV nem veheti el az egészet, mert azzal veszélyeztetné a megélhetést, így a kivehettem az öregségi nyugdíj minimumát. A fennmaradót (amit zároltak), azt betették valami malacperselybe. Ott van a pénzem, csak nem férek hozzá. Több alkalommal is jött pénz a a számlára (mert nem csak én használom, hanem édesanyámma), és az öregségi nyugdíj minimumát

2015. dec. 17. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
A NAV ügyintézőt lehet kérni, hogy a benyújtott kérelmed elbírásáig függesszék fel (= hívják vissza!) az incassót, már azért is, mert a benyújtott kérelem a határozat meghozataláig jogilag is felfüggeszti a végrehajtást!!!
2015. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

...és minden alkalommal le lehetett venni. Persze személyesen a bankban, de a bankkártyáról.


Úgy kaptam az SMS-t a jövedelem érkezésekor, hogy JÓVÁÍRÁS: XY, ELÉRHETŐ EGYENLEG: -XY (Jövedelemmel csökkentetett tartozás).


Majd pár órával később kaptam még egyet, ami még egy átutalásról szólt:


JÓVÁÍRÁS: XY (a jövedelem az öregségi minimummal csökkentett összege), ELÉRHETŐ EGYENLEG: - XY (az eredeti tartozás összege). ÉS ebben a második SMS-ben rakta bele a zárolt összeget a malacperselybe. És arra vagyok kíváncsi, hogy ahhoz mikor férhetek hozzá. Remélem, hogy így már érthető.

2015. dec. 17. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha arról van szó, hogy a tartozás kifizetése veszélyezteti a megélhetést, akkor nagyobb összegű tartozásról van szó...

Megnyugtatlak, újra visszakerűl az inkasszó.

2015. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából félmillió forint. De kérvényeztük a részletfizetést (csekkes), illetve a tartozás mérséklését. Amíg ez nem dől el, addig szünetel a behajtás.
2015. dec. 17. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!