Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Baranya Megyei Munkaügyi...

Baranya Megyei Munkaügyi központba való regisztrálásnak mi a módja? Telefonon nem kaptam tájékoztatást. Időpontot kell kérni vagy nem? Mit kell vinni, ha eddig bejelentés nélkül dolgoztam és elvesztettem ezt a munkám? Előtte volt bejelentett munkám.

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Semmi extra, amid van a munkáiddal kapcsolatban papírok azt azért vidd be, nem árt. Időpontot nem kell kérni, megmondod a pultnál, hogy regisztráltatni akarod magad, kapsz egy sorszámot és majd hívnak. Regisztrálnak és 2-3 havonta visszarendelnek láttamozásra, de közben aktívan kel keresni munkahelyet, amit a könyve be is kell jegyezned, mert ha nem akkor fejmosás lesz belőle...
2010. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bejelentett munkád megszűnésekor kapott iratokat, ha 4 éven belül több munkahelyed volt, akkor mindről vidd az iratokat. Ha van alkalmi munkavállalói könyved, akkor azt is. Személyig, TB kártya, Adókártya, TB kiskönyv.

Ha a jelentkezéstől számított 4 éven belül volt legalább 365 bedolgozott napod (táppénz és alkalmi munkavállalói könyves nap is számít), akkor álláskeresési járadékot kapsz. Ha nem volt 365, de volt legalább 200, akkor álláskeresési segélyt. Ha 200 sem volt, akkor semmit.

Ha kapsz pénzbeli ellátást (járadékot, segélyt), akkor havonta kell jelentkezni és vezetni kell az álláskeresési naplót, ha nem kapsz pénzt, akkor csak 3 havonta és az álláskeresésit sem kell vezetni.

Időpontot nem kell kérni, ott kapsz sorszámot (nállunk gép adja)

Ha valami iratod hiányzik, hiánypótlásra szólítanak fel, megadott időn belül.

2010. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!