Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankkártya adatokkal pénzt...

Bankkártya adatokkal pénzt elemelni a számláról lehetséges? Hogyan?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm kezébe került a bankkártyám. Attól tartok lejegyzetelte az adatokat róla (név, szám, lejárati dátum, kód stb.)


Vissza tud vele élni? Ha igen, hogya? Letud venni pénzt a számlámról a fenti információ birtokában?


2015. dec. 18. 07:39
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Tud vele fizetni az interneten keresztül, ahol van mód kártyás fizetésre.
2015. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fizetni tud vele neten bárhol. Ahhoz csak kártya szám, lejárati idő és cvc kód kell, ezek mind rajta vannak a kártyán.
2015. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha ezt megteszi, én feljelenthetem? Vissza lehet keresni ki tette le a rendelést? Gondolok itt tárgyi megrendelés esetén a postacímre stb..
2015. dec. 18. 09:01
 4/16 anonim ***** válasza:
A kártyát azonnal tiltasd le, és ellenőrizd le, hogy milyen tranzakciók történtek a tudtod nélkül.
2015. dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy visszael vele? Mert akkor tiltsd le. De amúgy nem muszáj. Még akkor is vissza lehet hívni a pénzt ha fizet vele. Csak figyeld a számlád.

De ha nagyon erős a gyanú, hogy eleve ezért szerezte meg akkor a tiltás a jó megoldás.

2015. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, köztudott-e, de elmondom, mint információt: a bankkártya letiltása a kártyatulajdonosnak 7-10 ezer ft-ba kerülhet... Szóval, ha pl. van a kártyán 5 ezer ft, akkor nem biztos, hogy megéri letiltani, mert többe kerül a leves, mint a hús.
2015. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Annyiba kerülHET, de azért legtöbb esetben nem kerül annyiba. Pl. az OTP-nél egy elektronikus kártya letiltása 1800 forint. De a dombornyomott is csak 6000. Jó nagy sóherség ennél többet elkérni.


Amúgy meg olyan nincs, hogy 5000 van a kártyán. Eleve a pénz a számlán van, másrészt meg miért lenne rajta örökre annyi pénz? Valószínűleg van rajta forgalom, és nem szeretnék mindig attól tartani, hogy majd valamikor jogosulatlanul leemelnek róla pénzt.


Le kell tiltani, és kész.

2015. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk most elgondolkoztam, és mivel a kártya nem veszett el, ezért nem is kell konkrétan letiltani, hanem elég besétálni a bankba, és leadni, hogy erre neked nincs szükséged. Akkor ott helyben érvénytelenítik, és az adatokkal sem lehet visszaélni. Bár ha kell egy kártya, akkor ebben az esetben is újat kell igényelni, szóval csak néhány forintot lehet nyerni rajta (ha egyáltalán).
2015. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Le kell tiltani, és kész."


Ha erős a gyanú akkor igen. De ha nem akkor felesleges mert több ezer Ft felesleges kiadás.

2015. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Nyilván ezt itt mi nem tudjuk eldönteni, mert nem lehet tudni, mennyire megbízható az ismerős. Mindenesetre azért elég szar érzés, hogy bármelyik nap ébredhetsz arra, hogy valaki megterhelte a kártyádat, és azért olyankor már sokkal kellemetlenebb futni a pénz után.
2015. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!